Хіти тижня. "Якщо так піде далі, то поїзд зійде з рейок, впаде в море і потоне", - російський вчений про Кримський міст

Рано чи пізно міст не встоїть, тому що опора його стоїть на напівтвердих глинах, а мала би бути - на скельній породі.

Кримський міст просто приречений. Ілюстрація: соцмережі.

Керченський міст був політичним проектом, приреченим на невдачу, його будували для президента Росії Володимира Путіна. Проте неминучим є небезпечний процес із просіданням незаконно збудованого мосту. Про це в розповів старший науковий співробітник Інституту водних проблем російської академії наук, кандидат геолого-мінералогічних наук Юрій Медовар, передають Патріоти України.

Нагадаємо, що напередодні в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій України оприлюднили результати космічної зйомки, яка показала, що Кримський міст поступово зміщується. Про це свідчать і процеси зміщення арок на переправі.

"Осадка повинна йти довго, тому що це четвертинні пухкі породи, які взагалі погано тримають, тому під навантаженням вона йде. Але, наскільки я зрозумів з тих матеріалів, що мені прислали, там йде гірше, там іде випор у зворотну сторону. Видавлюються палі. Якщо вони видавлюються, то це дуже погано. Просто буде перекіс у різноспрямованих рухах", – розповів Медовар.

На питання про те, що чекає на конструкцію Кримського мосту далі, чи не розламається вона на дві частини, чи не трісне фундамент, експерт відповів, що "все може бути".

"У вас полотно повинне бути горизонтальне, особливо це важливо для залізниці, там, де лежать рейки, тому що, якщо так піде далі, рейки, вибачте, по-російськи стануть раком. І поїзд зійде з них, звалиться в море та там потоне. Це дуже серйозні речі", – зазначив учений.

Медовар впевнений, що будівництво цього мосту – "політичне рішення для однієї людини". "Там не можна його просто будувати за рахунок того, що тисяча метрів потужність майкопських, міоценових глин, сучасне відкладення напівтвердих, водонасичених, опіщанених. Це дурдом. Ще раз – це політичне рішення було, заради однієї людини. Ось, зробили міст. Я сказав, що цей міст приречений. Рано чи пізно він не встоїть. Тому що опора там сидить на напівтвердих глинах. А повинна сидіти на скельній породі – такій, як граніт, щоб не просідала, не було випору", – пояснив науковець.

Він наголосив, що Кримський міст може просто тріснути. "Він може тріснути, як підуть палі.(…) Уже починається перекіс. Тільки-но починається перекіс, то вже з'являється кут і там абсолютно по-іншому палі тримають навантаження. Це ж фахівці всі знають. Про що тут можна говорити?", – резюмував Медовар.

Нагадаємо, Кримський міст вже частково обвалився. Зокрема, на морській ділянці споруди один із залізничних прольотів нахилився та впав у воду. Попередньо, причина інциденту – технічна несправність однієї з домкратних систем.


https://24tv.ua/ukrayina_tag1119
Джерело: InfoResist

Загрози зростають? В ISW проаналізували нову угоду про стратегічне партнерство між Росією та Іраном

субота, 18 січень 2025, 12:26

Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...

"Повинні вживати заходів у відповідь": Фіцо "знайшов аргументи" і поскаржився Шольцу на Зеленського

субота, 18 січень 2025, 11:56

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...