Російське керівництво роками підтримує терористичні угруповання у всьому світі. І мова йде не тільки про "Л/ДНР" або "ІДІЛ". Не так давно європейські ЗМІ публікували інформацію про те, що РФ технічно підтримує афганських талібів, а також поширює свій вплив через "кишенькових" бойовиків. Тепер розширені дані на Парламентській асамблеї НАТО представила й українська делегація. Що нового розповіли і як Росія спонсорує бойовиків, Патріоти України пропонують вам дізнатися у деталях.
Делегація Верховної Ради України презентувала на Парламентській асамблеї НАТО доповідь про зв'язки Росії із "Талібаном". Як запевняє народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ірина Фриз, особливу увагу було приділено поставкам зброї та матеріальних ресурсів.
"Також у нашій доповіді є свідчення того, як російські спецслужби заохочують радикальних ісламістів залишати територію Росії, у тому числі забезпечуючи їм переліт. Брати участь в бойових діях за межами держави, зокрема, в Сирії на боці Ісламської держави. Крім того, багато хто із колишніх іракських баасистів, які становили ядро військово-політичної еліти за часів Хусейна, а потім — верхівку ІДІЛ — проходили навчання у КДБ СРСР", — зазначила Фриз.
Як виявилося, йдеться про звіт міжнародної розвідувальної організації InformNapalm щодо діяльності ПВК "Вагнер", а також інших найманців. У коментарі прес-секретар організації Михайло Макарук розповів, що дані зібрані як за допомогою Служби безпеки, так і інших кіберорганізацій. Вони являють собою детальну картину агресії РФ.
"За даними нашого дослідження, ПВК й інші компанії, крім Донбасу та Сирії, присутні в ЦАР, Лівії, Південному Судані та Ємені. Грубо кажучи, це території "розпилу грошей". Україна також залучена в ці процеси військових груп, яскравий приклад цьому "Уткін-Вагнер" (керівник приватної армії. — Ред.) і його діяльність. Але Міністерство оборони Росії теж хоче заробляти, тому вони створили ПВК "Патріот", який також діє в Африці", — пояснив Макарук.
Представник InformNapalm запевняє, що всі напрацювання передаються українській владі для підготовки позовів проти Росії у міжнародні суди.
"Адже це пряме фінансування тероризму", — вважає Макарук. Йдеться про військову структуру, яка направляє найманців воювати у гарячі точки.
Навіщо Росія підтримує "Талібан"
"Талібан" — терористична організація, яка діє на на території Афганістану, а також в окремих районах Пакистану. Офіційно почала активну діяльність із середини 90-х. За цей час "таліби" організували десятки терористичних актів, зокрема вибухи в людних місцях, напади на поліцію і співробітників ООН, викрадення мирних жителів, а також вбивства жінок і дітей.
Вперше офіційна інформація про підтримку РФ афганських бойовиків з'явилася у березні. Так, глава сил США в Афганістані генерал Джон Ніколсон в одному з інтерв'ю прямо сказав, що російські військові передають "талібам" зброю.
Він нагадав про недавні навчання Росії із Таджикистаном, які були проведені на афганському кордоні. Після цих маневрів у "Талібану" різко побільшало озброєння. "Це були антитерористичні навчання, але раніше ми вже бачили, як діють росіяни: вони привозять велику кількість техніки, і частину залишають на місці після відходу", — пояснив Ніколсон.
Дивна ситуація сталася і на початку листопада. Так, офіційно заборонені в Росії "таліби" приїхали в Москву на зустріч із главою Міністерства закордонних справ Сергієм Лавровим. Цікаву деталь навколо переговорів у РФ підкреслив і народний депутат, керівник групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук. Якщо до зустрічі провідні російські ЗМІ згідно з прийнятими законами називали "талібів" терористами, то вже після зустрічі така прив'язка різко зникла.
ПВК "Вагнер" — приватна військова компанія, яка складається із російських найманців. Протягом останніх 5 років ця структура є активним учасником міжнародних конфліктів. Намагаючись приховати пряме втручання власних військ, Росія часто делегує своїх "головорізів" воювати у третіх країнах.
Згідно з уточненим списком, який з'явився у мережі, в Сирії й Україні загинули 4569 найманців Росії.
Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...