Китай хоче вирішити проблему дефіциту води в ряді регіонів за допомогою Росії. Китайське Товариство обмінів і співпраці між Росією, Східною Європою, Центральною Азією і КНР вже звернулося з відповідним листом до прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва. В якості одного з варіантів китайці пропонують міждержавний проект з перекидання води з Алтайського краю в Китай через Казахстан. Йдеться про будівництво магістрального водоводу Росія - Казахстан - Західний Китай вартістю $ 80 млрд, передають Патріоти України.
Пропонований проект будівництва водоводу включає два етапи. На першому, до 2026 року, передбачається побудувати першу чергу магістрального водоводу Росія - Казахстан - Західний Китай потужністю 600-700 млн куб. м і мережу розподільних трубопроводів. На другому, до 2040 року, можуть бути реалізовані «сучасні агротехнічні» та інші проекти, спрямовані на «підвищення ефективності водокористування на прикордонних територіях Китаю, Казахстану і Росії».
Протяжність водоводу з Росії в Китай складе, за оцінками експертів, 1,2-1,5 тис. км. Виходячи з цього, бюджет першого етапу проекту може скласти від $ 10,3 млрд до $ 13,4 млрд, а другого (з 2027 по 2040 рік) - до $ 70-75 млрд. З них $ 30-40 млрд - бюджет інфраструктурної частини, решта - інвестиційна програма.
Китай зацікавлений в імпорті води з Росії та включає це питання до порядку спільних російсько-китайських самітів і комісій: зокрема, він обговорювався на полях пройшов у червні саміту ШОС і «отримав політичну підтримку», стверджують автори листа. На їхню думку, проект може стати частиною китайської ініціативи зі створення глобальної транспортної та інвестиційної інфраструктури «Один пояс і один шлях», що об'єднує проекти «Економічний пояс Шовкового шляху» і «Морський Шовковий шлях XXI століття».
Суспільство обмінів і співпраці між Росією, Східною Європою та Центральною Азією і КНР було створено в 2015 році. У серпні воно опублікувало дослідження про проблему «водного голоду» в країнах Центральної Азії та шляхи її вирішення. За даними ООН, які наводяться в доповіді, за останні 50 років забезпечення водою населення Центральної Азії зменшилося в 3,5 рази. За розрахунками Global Water Initiative, до 2025 року воно може досягти критичного показника - 1,7 куб. м на людину в рік. З дефіцитом води можуть зіткнутися деякі регіони Китаю та Казахстану.
Китай знаходиться на шостому місці в світі за запасами води, однак більше половини річкових районів в семи найбільших річкових системах країни так чи інакше забруднені. З 35 найважливіших озер КНР чистими вважаються лише 18, а вода з 40% джерел не підходить для пиття. Причина полягає в зливі підприємствами неочищених виробничих вод, а також «надзвичайно високому забрудненні повітря і повсюдному зараженні землі».
Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...
Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...