Кінець боротьби з топ-корупцією та конфронтація з Заходом: БПП і НФ разом зареєстрували законопроект зі знищення незалежності НАБУ

У відповідь на гостру критику Вашингтону та Брюсселя за втручання ГПУ та СБУ у діяльність НАБУ, на Печерську вирішили зробити ще «краще» - ліквідувати бюро, як незалежний орган. 1:0 на користь топ-корупції

"Ми з самого початку знали, що рано чи пізно після наших розслідувань протистояння дійде до такого сценарію", - Ситник

Голови фракцій БПП і Народний фронт зареєстрували законопроект, що встановлює право Верховної Ради висловлювати недовіру керівництву спеціалізованим антикорупційним органам. Крім того, президент, згідно з документом, зможе звільнити директора НАБУ в разі вчинення ним не кримінального, а навіть адміністативного порушення. Відповідна інформація розміщена на сайті парламенту, зазначають Патріоти України.

Авторами проекту закону №7362 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю є глава фракції БПП Артур Герасимов і глава фракції Народний фронт Максим Бурбак.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що "у випадках грубого порушення законності, вкрай неефективної та некомпетентної діяльності органів, покликаних забезпечувати правопорядок в Україні, спеціалізованих антикорупційних органів, що може привести до недотримання прав і свобод людини, представляється доцільним передбачити право Верховної Ради України, як представницького органу всього українського народу, розглядати питання про висловлення недовіри керівництву вищезазначених органів".

У тексті законопроекту сказано, що питання про висловлення недовіри може бути внесено на розгляд Ради президентом, Кабміном і за пропозицією не менш як третини народних депутатів від конституційного складу Ради.

Рада може висловити недовіру директору ДБР, заступнику ГПУ - керівнику САП, директору НАБУ, члену НАПК, йдеться в проекті закону.

Згідно з документом, ухвалення постанови про висловлення недовіри здійснюється відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів народних депутатів і тягне за собою відставку з посади.

Також законопроект передбачає, що повноваження директора НАБУ припиняються у зв'язку із закінченням терміну його повноважень або смертю, а також у разі висловлення Верховною Радою недовіри директору бюро.

Крім того, директор НАБУ звільняється з посади "у разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього в зв'язку з вчиненням злочину чи кримінального проступку (крім необережного кримінального проступку) або залученням до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією".

Поки що закон передбачав, що президент може звільнити директора НАБУ тільки після негативних висновків аудиту.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник сьогодні заявив, що спецслужби України працюють проти відомства.

"Ми з самого початку знали, що рано чи пізно після наших розслідувань протистояння дійде до такого сценарію, тому психологічно ми до цього готові. У жодній країні світу всі спецслужби не об'єднуються проти однієї спецслужби, яка намагається боротися з корупцією у вищих ешелонах влади" , - сказав голова НАБУ.

"На этой неделе также мы обязательно узнаем вердикт присяжных по делу Манафорта", - Олег Пономар

понеділок, 20 серпень 2018, 8:43

"Конечно, военный парад в Киеве на День независимости Украины. Наша армия и наши военные - наша гордость, наша любовь, наша защита. Будем смотреть парад, будем поддерживать нашу новую армию новой Украины, будем наблюдать как плющит от парада врагов. На...

"Мутная византийщина, или Как повлияет ссора турков с Вашингтоном на украинский Томос", - блогер

понеділок, 20 серпень 2018, 8:08

"Еще вчера казалось, что визит патриарха Кирилла на Фанар в преддверие Синаксиса Константинопольской церкви, на котором, скорее всего, будет обсуждаться судьба украинской церкви, что бы он ни вез - условия капитуляции или ультиматум - это жест отчаяния...