Між молотом та ковадлом: Палестина оцінила дії України під час перенесення посольства США до Єрусалиму

За словами палестинського посла, ​Україна голосувала за те, щоб пропозиція Трампа щодо Єрусалиму не пройшла.

Мохаммад аль-Асаад. Фото:Главком

Палестина оцінила дії України на міжнародній арені стосовно "єрусалимського питання". Про це йдеться у заяві посла Палестини в Україні Мохаммад аль-Асаада в інтерв’ю Главкому, зазначають Патріоти України.

«У 2017 і у 2016 роках, коли Україна була в Раді Безпеки ООН, то голосувала за резолюцію №2334 (резолюція була ухвалена 23 грудня 2016 року і стосується створення ізраїльських поселень на територіях Палестини, захоплених в 1967 році в результаті Шестиденної війни, включаючи й Східний Єрусалим. Резолюція підтверджує, що будівництво єврейських поселень є «грубим порушенням міжнародного права» і не має «ніякої юридичної сили». Радбез вимагає від Ізраїлю припинити таку діяльність і виконувати свої зобов'язання як держави-окупанта відповідно до четвертої Женевської конвенції – ред).

Україна голосувала за те, щоб не пройшла пропозиція Трампа щодо Єрусалиму, а також голосувала за резолюцію в ООН щодо права палестинського народу на самовизначення. І я високо оцінюю позицію України і те, що посол України не брав участі в церемонії відкриття посольства США в Єрусалимі. Це обґрунтовано положеннями міжнародного права, які Україна не хоче порушувати", - зазначив дипломат.

"Користуючись нагодою, я хочу подякувати Україні за принципову позицію щодо справедливості на міжнародній арені стосовно палестинців", - додав посол Палестини в Україні.

Як відомо, 14 травня в Єрусалимі відкрили посольство США. На знак протесту тисячі палестинських протестувальників зібралися біля адмінкордону Сектору Гази. Вони кидали каміння і намагалися прорватися. Ізраїльські військові відкрили вогонь. Внаслідок сутичок загинули щонайменше 52 палестинця.

Президент Туреччини назвав Ізраїль «терористичною державою» на тлі сутичок між палестинцями та ізраїльськими військовими з десятками загиблих. Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн закликав негайно припинити заворушення.

Пізніше Палестина відкликала своїх послів з чотирьох європейських країн, пояснивши своє рішення бажанням провести консультації зі своїми дипломатами у цих країнах з питання прихильності Австрії, Румунії, Чехії та Угорщини позиціям Євросоюзу, більшість країн якого дотримуються міжнародного права і резолюцій ООН щодо палестинського питання.

Хіти тижня. Здав "отца родного", котрому руки цілував: Добкін розповів, як Янукович маскується за допомогою гриму

середа, 12 серпень 2020, 17:00

Мабуть справи на Москві такі, що змушують Федоровича піклуватися про себе на випадок нової втечі. Або щоб нинішні "благодійники" не знайшли. Колишній президент України Віктор Янукович, який втік до Росії, побоювався за своє життя і тому гримувався до н...

"О чем Лукашенко следовало бы спросить у Януковича", - Казарін

середа, 12 серпень 2020, 16:56

"Александр Лукашенко стал архитектором национального восстания. Виктор Янукович мог бы многое ему рассказать. Например, о том, чем чревато поражение. О том, как уличное восстание делает маргинальные прежде лозунги - новой нормой. Как полузабытые герои ...