Між молотом та ковадлом: Палестина оцінила дії України під час перенесення посольства США до Єрусалиму

За словами палестинського посла, ​Україна голосувала за те, щоб пропозиція Трампа щодо Єрусалиму не пройшла.

Мохаммад аль-Асаад. Фото:Главком

Палестина оцінила дії України на міжнародній арені стосовно "єрусалимського питання". Про це йдеться у заяві посла Палестини в Україні Мохаммад аль-Асаада в інтерв’ю Главкому, зазначають Патріоти України.

«У 2017 і у 2016 роках, коли Україна була в Раді Безпеки ООН, то голосувала за резолюцію №2334 (резолюція була ухвалена 23 грудня 2016 року і стосується створення ізраїльських поселень на територіях Палестини, захоплених в 1967 році в результаті Шестиденної війни, включаючи й Східний Єрусалим. Резолюція підтверджує, що будівництво єврейських поселень є «грубим порушенням міжнародного права» і не має «ніякої юридичної сили». Радбез вимагає від Ізраїлю припинити таку діяльність і виконувати свої зобов'язання як держави-окупанта відповідно до четвертої Женевської конвенції – ред).

Україна голосувала за те, щоб не пройшла пропозиція Трампа щодо Єрусалиму, а також голосувала за резолюцію в ООН щодо права палестинського народу на самовизначення. І я високо оцінюю позицію України і те, що посол України не брав участі в церемонії відкриття посольства США в Єрусалимі. Це обґрунтовано положеннями міжнародного права, які Україна не хоче порушувати", - зазначив дипломат.

"Користуючись нагодою, я хочу подякувати Україні за принципову позицію щодо справедливості на міжнародній арені стосовно палестинців", - додав посол Палестини в Україні.

Як відомо, 14 травня в Єрусалимі відкрили посольство США. На знак протесту тисячі палестинських протестувальників зібралися біля адмінкордону Сектору Гази. Вони кидали каміння і намагалися прорватися. Ізраїльські військові відкрили вогонь. Внаслідок сутичок загинули щонайменше 52 палестинця.

Президент Туреччини назвав Ізраїль «терористичною державою» на тлі сутичок між палестинцями та ізраїльськими військовими з десятками загиблих. Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн закликав негайно припинити заворушення.

Пізніше Палестина відкликала своїх послів з чотирьох європейських країн, пояснивши своє рішення бажанням провести консультації зі своїми дипломатами у цих країнах з питання прихильності Австрії, Румунії, Чехії та Угорщини позиціям Євросоюзу, більшість країн якого дотримуються міжнародного права і резолюцій ООН щодо палестинського питання.

Хіти тижня. "Мюнхенська змова-2" не пройде? Німеччина категорично відкинула ідею Макрона та Трампа про повернення Росії до G8, нагадавши про Крим та Донбас

п’ятниця, 23 серпень 2019, 5:00

Президентам Франції та США нагадали, що "обидві ситуації зберігаються". Німеччина виступила проти повернення Росії до "Великої вісімки", ініційованого президентами США і Франції Дональдом Трампом і Еммануелем Макроном. Про це з посиланням на прес-секре...

Хіти тижня. "Намацали маршрут, щоб зайти в тил": Український військовий розповів про операцію зі звільнення Горлівки

п’ятниця, 23 серпень 2019, 4:00

Можливість звільнити місто існувала, хоча це було дуже ризиковано. У 2014 році в українських військовослужбовців була можливість непомітно для ворога завести цілу колону в Горлівку і звільнити її. Про це розповів український військовослужбовець Іван Жу...