"Про те, що написав мій колега Андрій Лозовий, він говорив у перший день, як Надія Савченко з'явилася у парламенті. Та й я був здивований кольором її шкіри. Я перебував у в'язниці 2,5 роки, в умовах, які, по ідеї, повинні бути набагато м'якшими за ті, у яких була Савченко. Коли я звільнився у лютому 2014 року, то я був білий, як аркуш паперу у вас на столі. Чому? Сонця ж немає. Коли вона зайшла в парламент, колір шкіри був звичайним, нормальним. Таке відчуття, що вона не перебувала у закритих умовах СІЗО", - зазначив Мосійчук.
Як наголосив народний обранець, багато питань у політиків, суспільства і журналістів викликає те, що у російських в'язницях перебуває багато українських політв'язнів, але до них немає такої уваги, як до справи Савченко. Немає ажіотажу. Дивують і заяви Надії, у яких вона закликає віддати Крим Росії.
"На ці питання накладаються її заяви. Візьмемо хоча б останнє. Йому передувала стаття олігарха Пінчука, що Крим необхідно віддати, щоб забрати Донбас. Потім була заява Кіссінджера, який теж схиляється, ми знаємо до кого. Суть цієї заяви зводився до того ж: Крим треба віддати, щоб забрати Донбас. І з аналогічною заявою виступає Надія Савченко. У мене питання: автор цих заяв випадково не в Кремлі сидить, і не один і той же? Адже вони співзвучні... у випадку із Савченко, вони не розрахували. Як кажуть у Росії: "Застав дурня Богу молитися - він лоба розіб'є", - сказав Мосійчук.
Але, як вважає нардеп, оцінку діям і заявам Надії Савченко повинні давати не політики і журналісти, а відповідні служби. "Це моє припущення як політика, припущення громадськості, журналістів, але конкретні питання повинні ставити Служба безпеки і Генеральна прокуратура. Все! На цьому питання з Надією Савченко для мене закритий", - підсумував він.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...