Пане посол, Угорщина, як Ви вже згадали, активно фінансує інфраструктурні проекти, видає паспорти, надає фінансову підтримку нацменшини. Чого домагається Угорщина? Автономії?
Ми вважаємо, що нічого поганого в автономії немає. В Європейському Союзі дуже багато практичних прикладів. В автономній провінції - італійському Тіролі, Південному, наприклад навчання проходить на німецькій мові для німецької національної меншини, а державний - італійську мову - вони вивчають як іноземний, за такою методикою. В цьому нічого поганого немає. Зрозуміло, що у разі України сьогодні позначається ситуація, яка склалася на сході ... Але хіба Ви чули, щоб в останні роки угорці в Україні вимагали автономію? До речі, зі словом "автономія" немає ніяких проблем, адже в українських законах цей термін теж фігурує, наприклад, в законі про нацменшини 1992 року.
МЗС України ще тоді висловлював здивування закликом віце-прем'єра Угорщини про необхідність створення автономій угорської меншини в сусідніх країнах.
Наші політики говорять про те, що нічого поганого в автономії немає, що це прийнятна модель в Євросоюзі. Але угорці Закарпаття, які є громадянами України, теж враховують сформовану на сході ситуацію, тому зараз ніхто не вимагає автономії.
Тобто угорська громада в Закарпатті автономії для себе не хоче?
Ми бачимо те, що на цьому зараз не акцентують. Але повторюю, в автономії нічого поганого немає, і у автономії є багато видів. Зараз Україна в особливому становищі, війна на сході, тому останнім часом мова про це не йде. Між іншим, хотів би звернути Вашу увагу на те, що в грудні року тисяча дев'ятсот дев'яносто-один коли проходило голосування про незалежність України, одночасно пройшло голосування про автономію Закарпаття і автономії Берегівського району. Більшість в країні підтримали незалежність. Тоді ж 78% жителів Закарпаття підтримали автономію для області, а 82% - району для Берегівського. І до сих пір не отримали нічого.
Що ця автономія може дати хорошого?
Автономія означає, що люди можуть самостійно приймати рішення по безпосередньо їх стосуються. Часто в цьому бачать сепаратизм. Не треба в цьому бачити сепаратизм. Навіть сам губернатор Закарпаття Геннадій Москаль каже, що в Закарпатті ніякого сепаратизму немає.
А за мовними нормами потрібно знайти спільну мову. Зберегти право батьків приймати рішення, куди вони відправлять вчитися своїх дітей. У Закарпатті є угорці, які відправляють своїх дітей в українські школи. Як і є українські сім'ї, які відправляють дітей в угорські. А то, що ми допомагаємо Закарпаттю - від цього що, стає комусь боляче? Це потрібно сприймати як знак сепаратизму? Ми тільки що відправили туди 8 тис. вакцини проти кору. Це що, проблема? Всього 12% населення Закарпаття є угорцями. Ми допомагаємо всьому населенню, не тільки угорцям.
Командування російської армії кидає в бої на Покровському напрямку піхотні підрозділи. Вони наразі здійснюють атаки без залучення бронетехніки завдяки активному застосуванню ЗСУ дронів.Про це повідомив військовослужбовець 68-ї окремої єгерської бригади...
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...