НАБУ взялося за Авакова: У відомстві отримали доступ до телефона міністра МВС

Приводом для цього послужила підозра слідчих щодо участі сина міністра в сумнівній закупівлі рюкзаків для МВС.

Арсен Аваков. Фото:news.liga.net

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) отримало доступ до телефону міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова через підозру його сина Олександра в сумнівній закупівлі для МВС. Про це стало відомо з постанови Солом'янського суду Києва від 15 серпня 2016 року, передають Патріоти України з посиланням на Главком.

Таким рішенням суд задовольнив клопотання НАБУ про доступ детективів до інформації про телефонні дзвінки Авакова з червня 2014 по серпень 2016 року. Згідно з судовими матеріалами, справу було порушено в результаті закупівлі 6000 рюкзаків у постачальників, якe нібито лобіював екс-заступник міністра Сергій Чеботар.

Крім того, з постанови Солом'янського суду Києва випливає, що НАБУ не ставить під сумнів факт переговорів між Олександром Аваковим і Чеботарем.

"В даний час існує обґрунтована підозра вважати, що колишній заступник міністра внутрішніх справ України, діючи спільно з сином міністра внутрішніх справ, дав завідомо незаконні вказівки членам комітету з конкурсних торгів щодо організації проведення переговорної процедури закупівлі рюкзаків і організував проведення процедури закупівлі таким чином, щоб переможцем по лотах 1-3 був визнаний "ТОВ "Дніпровенд", - говорили детективи в суді.

Вони з'ясували, що ніякої господарської діяльності зазначена компанія не здійснювала і рюкзаки не виготовляла. Причому, представником "Дніпровенда" на офіційних переговорах з МВС виступив товариш Авакова молодшого. Його ім'я в судових документах не вказали, але раніше журналісти з'ясували, що контактною особою від компанії на переговорах з МВС був керівник харківської IT-компанії Turboseo Володимир Литвин.

НАБУ вважає, що координувати дії всіх співучасників шляхом надання вказівок міг сам Арсен Аваков, в прямому підпорядкуванні якого знаходився Чеботар.

Також за даними слідства в "Дніпровенда" відсутнє необхідне обладнання, кваліфіковані працівники і наявність документального підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів. Крім того, встановлено, що засновник і директор компанії по факту не займається її справами.

З огляду на такі факти в НАБУ заявили, що закупівля відбулася за завищеними цінами, а товар поставлений в повному обсязі, є наслідком "змови" посадових осіб МВС України з менеджментом "Дніпровенда".

Також слідчі виявили той факт, що, отримавши гроші (14,495 млн гривень) "Дніпровенд" перерахував їх фіктивним компаніям за неіснуючі послуги.

Також у детективів викликає сумніви і відбір в якості постачальника тисячі рюкзаків фізичної особи - підприємця (ім'я якого в судових документах не вказано). У розслідуванні НАБУ наголошується, що цього бізнесмена та його представника не було в списку розсилки запрошень від МВС для участі в переговорних процедурі.

"Вони терміново хочуть переговорів": Через Трампа сценарій з Україною в кордонах 1991 року стає реальним, - експерт

неділя, 19 січень 2025, 12:45

Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...

Закрутять гайки: У США посилять арешти нелегальних іммігрантів після інавгурації Трампа

неділя, 19 січень 2025, 12:28

Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...