У разі війни Росії з Туреччиною, НАТО не стане повномасштабно допомагати Анкарі, проте турецька сторона і так буде мати перевагу перед супротивником. Про це заявив координатор групи "Інформаційний спротив" Костянтин Машовець, передають Патріоти України з посиланням на Апостроф.
На думку експерта, участь Росії в сирійській війні в даному контексті вигідна для України, оскільки це в якійсь мірі відволікає увагу Кремля від подій на Донбасі. Машовець допускає збройне зіткнення з російською армією, якщо турецька сторона, яка підтримує антиасадівські сили, втрутиться в бій в районі Алеппо.
"Однак Путін з Ердоганом навряд чи бажають по-справжньому воювати, тому цілком можливо, що їм вдасться досягти компромісу", - вважає він.
У разі ескалації, Туреччині навряд чи варто розраховувати на повномасштабну збройну допомогу НАТО у війні з Росією, оскільки Альянс і США не є прихильниками ескалації бойових дій в Сирії.
"Тому щодо збройної протидії російським заходам в Сирії і, зокрема, в районі Алеппо, туркам напевно доведеться діяти переважно самостійно", - міркує експерт.
Як вважає Машовець, головною проблемою для російської сторони є постачання угруповання, яке зосереджено в Сирії. "Вони, звичайно, зможуть його постачати літаками і кораблями, але це буде дорого і довго.
Тим більше, що в разі збільшення масштабів бойових дій їм це доведеться робити на порядок інтенсивніше. І вже, звичайно, в такому випадку зникає можливість перевезення вантажів через протоки Босфор і Дарданелли - Туреччина, яка стає воюючою стороною, може їх запросто закрити для російських суден.
Все це може дуже ускладнити російському угрупованню вирішення тих завдань, які можуть перед ним виникнути, в разі прямого збройного втручання Туреччини в сирійський конфлікт", - заявив він.
"Туркам в такому разі не доведеться тягати снаряди, пальне, продовольство та інші предмети матеріально-технічного постачання на велику відстань, на відміну від росіян. У цьому відношенні їх угруповання буде більш мобільним і не прив'язаним до рівня і якості постачання, у них вже все розгорнуто і приготовано прямо біля сирійського кордону", - додав експерт.
Однак, як підкреслює Машовець, вищевказані розклади імовірні тільки тоді, якщо мова піде про зіткнення Туреччини і Росії.
"Сьогодні важко спрогнозувати, як далі будуть розвиватися події, бо "гравців" у Сирії на сьогоднішній день більше, ніж можливостей швидко і ефективно припинити конфлікт - від США і Саудівської Аравії, до Росії і Ірану, не кажучи вже про місцеві угруповання - від курдів до ІДІЛ. І у кожного з них свої цілі", - підсумував він.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...