Реформатору Лешеку Бальцеровичу, для того, щоб вирвати Польщу з убогості, в якій вона була на початку 90-х, довелося "шокувати" країну реформами, тому поляки мають до нього неоднозначне ставлення, як до будь-якого реформатора. Таку думку в прямому ефірі "Обозревателя" висловив фахівець з комунікацій Павло Юрковський, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Коментуючи слова міністра юстиції Польщі, а також генерального прокурора Збігнєва Зьобро, який жорстко розкритикував призначення Бальцеровича на пост представника президента України в Кабміні, він зазначив, що необхідно розібратися, з якою метою було зроблено подібну заяву.
"Питання в тому, як надійшла ця заява. Референдум в Нідерландах начебто теж організували самі голландці. Потім вуха з'явилися інші. Я б зараз не говорив про те, що було тоді. Будь-яка людина, яка впроваджує глобальну реформу, перехід з одного стану в інше, робить боляче. По суті, витягає людей з зони комфорту", - сказав він.
Як підкреслив Юрковський, роль Бальцеровича в становленні Польщі не можна недооцінювати.
"Роль Бальцеровича в Польщі я б оцінював по стану, який був на початку 90-х років і зараз. Тоді ми в Білорусі, знайшовши в гаражі мотор, якісь залізяки, або взявши вилки і ложки, їхали в Польщу, щоб все це поміняти на нормальні злоті і тоді вже щось купувати. Зараз, 25 років по тому, це зовсім інша країна, завдяки реформам Бальцеровича. Зрозуміло, що в той момент відношення до нього було не дуже хороше ... Але я чув і таке, що "Польща була б ж ** е ", якби не Бальцерович", -заявив Юрковський.
Як повідомлялося в ЗМІ, раніше Бальцерович заявляв, що в Україні проблеми не економічні, а політичні, так як парламент "блокує більшість урядових законів".
Президент України Володимир Зеленський прокоментував питання проведення виборів під час війни. Він заявив, що це небезпечно. У неділю, 23 лютого, на пресконференції у президента запитали, чи тиснуть на Україну партнери стосовно виборів та за яких умов ...
Сполучені Штати максимально наблизились до підписання мирної угоди між Україною та Росією, але тепер сторони повинні піти на певні поступки. Про це заявив спецпредставник США з питань Близького Сходу Стів Віткофф у неділю, 23 лютого, в ефірі телеканалу...