Україна і Польща можуть мирно вирішити питання Волинської трагедії, заявив в коментарі виданню "ГОРДОН" польський режисер Кшиштоф Зануссі, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Він підкреслив, що поляки вже примирилися з рядом інших країн.
"Є тільки одна правда. Це тільки в радянські часи говорилося, що у кожного своя правда. Що стосується Другої світової війни, то існує багато болючих моментів, про які не можна забувати. З Німеччиною нам вдалося примиритися, з фінами та чехами теж. Ми не заперечуємо, що і з нашого боку є частка провини", - заявив Зануссі.
На його думку, українцям і полякам необхідно знайти спільну мову, щоб закрити питання Волинської трагедії.
"Потрібно визнати взаємну провину і попросити один в одного пробачення. Звичайно, є люди і політичні сили, зацікавлені, щоб цього примирення не було. А це дуже погано. Актуальною тема Волинської трагедії стала напередодні її річниці. При цьому є покоління людей, які є дітьми постраждалих, а є ті, хто просто підігріває конфлікт", - зазначив режисер.
Зануссі підкреслив, що радикально налаштовані з цього приводу тільки місцеві націоналісти.
"Якщо говорити про нашу інтелігенцію, вона визнає, що ставлення поляків і українців століттями складалися не дуже добре. Причому багато в чому саме з вини Польщі. По-іншому налаштовані націоналісти, які іноді навіть заявляють, що Львів нібито є польським містом. Але це тільки думка націоналістів, тому немає сенсу говорити про перекручування кордонів. Ви краще за всіх знаєте, які це має наслідки", - заявив він.
Режисер не вважає хорошою ідеєю перейменування Московського проспекту в Києві в проспект імені Степана Бандери.
"Я розумію, що українці ставляться до Бандери не так, як поляки. Не думаю, що як політик і вождь він має якісь серйозні заслуги. Якби він вів дещо іншу політику, то, можливо, домігся б для України більшого. Я вважаю його неуспішним політиком. Українці вважають інакше, і в цьому ми розходимося ", - резюмував Зануссі.
Нагадаємо, 7 липня Сенат Польщі ухвалив у другому читанні постанову, в якій закликає нижню палату парламенту, Сейм, встановити 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої.
Журналіст Сергій Окунєв відвідав 43-тю артилерійську бригаду, яка за лічені місяці встигла розкрити можливості надсучасної шведської самохідної артилерійської установки Archer. Чому її вважають «гарматою-спецпризначенцем», які її особливості та як екіп...
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга підбив підсумки перемовин України з колегами з Великої Британії, Німеччини, Франції та Сполучених Штатів у Лондоні 23 квітня. Про це йдеться у повідомленні у Telegram, передають Патріоти України. Він зазначив, що...