Україна і Польща можуть мирно вирішити питання Волинської трагедії, заявив в коментарі виданню "ГОРДОН" польський режисер Кшиштоф Зануссі, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Він підкреслив, що поляки вже примирилися з рядом інших країн.
"Є тільки одна правда. Це тільки в радянські часи говорилося, що у кожного своя правда. Що стосується Другої світової війни, то існує багато болючих моментів, про які не можна забувати. З Німеччиною нам вдалося примиритися, з фінами та чехами теж. Ми не заперечуємо, що і з нашого боку є частка провини", - заявив Зануссі.
На його думку, українцям і полякам необхідно знайти спільну мову, щоб закрити питання Волинської трагедії.
"Потрібно визнати взаємну провину і попросити один в одного пробачення. Звичайно, є люди і політичні сили, зацікавлені, щоб цього примирення не було. А це дуже погано. Актуальною тема Волинської трагедії стала напередодні її річниці. При цьому є покоління людей, які є дітьми постраждалих, а є ті, хто просто підігріває конфлікт", - зазначив режисер.
Зануссі підкреслив, що радикально налаштовані з цього приводу тільки місцеві націоналісти.
"Якщо говорити про нашу інтелігенцію, вона визнає, що ставлення поляків і українців століттями складалися не дуже добре. Причому багато в чому саме з вини Польщі. По-іншому налаштовані націоналісти, які іноді навіть заявляють, що Львів нібито є польським містом. Але це тільки думка націоналістів, тому немає сенсу говорити про перекручування кордонів. Ви краще за всіх знаєте, які це має наслідки", - заявив він.
Режисер не вважає хорошою ідеєю перейменування Московського проспекту в Києві в проспект імені Степана Бандери.
"Я розумію, що українці ставляться до Бандери не так, як поляки. Не думаю, що як політик і вождь він має якісь серйозні заслуги. Якби він вів дещо іншу політику, то, можливо, домігся б для України більшого. Я вважаю його неуспішним політиком. Українці вважають інакше, і в цьому ми розходимося ", - резюмував Зануссі.
Нагадаємо, 7 липня Сенат Польщі ухвалив у другому читанні постанову, в якій закликає нижню палату парламенту, Сейм, встановити 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої.
Україна отримала від російської сторони рештки тіл, які начебто перебували в літаку, який зазнав авіакатастрофи, але доказів того, що вони перебували саме там, немає. Підтверджено збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, пе...
Союзники Сполучених Штатів, які регулярно обмінюються розвідданими з Америкою, шукають способи захисту секретної інформації від схильної до витоків адміністрації Дональда Трампа. Проте їхні можливості в цьому обмежені, передають Патріоти України. "Не м...