23 березня о 2:45 на окремих майданчиках бази озброєння, що розташована у місті Балаклея Харківської області, сталася пожежа. Вживаються усі заходи щодо локалізації та гасіння пожежі на місці. Наразі причини події уточнюються, передає Генштаб ЗСУ на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.
"Розгорнуто координаційний штаб гасіння пожежі. Задіяно спеціальну техніку та пожежні підрозділи Збройних Сил України, на місце події направлено підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, понад 20 автомобілів швидкої допомоги", - йдеться у повідомленні.
Крім того, сформовано колону спеціальної техніки для забезпечення ліквідації пожежі та надання всебічної допомоги місцевим жителям. Відкрито 2 евакуаційних пункти в районному будинку культури та середній загальноосвітній школі. Триває евакуація мешканців населених пунктів, прилеглих до бази озброєння.
"Загиблих та постраждалих внаслідок пожежі не зафіксовано", - заявили у Генштабі.
Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що пожежа на військових складах у Балаклії Харківської області сталася через диверсію.
"За результатами слідчих дій слідчо-прокурорської групи військової прокурори Харківського гарнізону та слідчого підрозділу СБУ у Ханківській області, які перебувають на місці подіі, внаслідок диверсії сьогодні вночі о 2 год. 46 хв на декількох майданчиках зберігання ракетно-артилерійського озброєння (танкові та артилерійські снаряди 125 та 152мм) поблизу міста Балаклея у Харківській області відбувся вибух (виникла пожежа), що спричинила детонацію боєприпасів", - написав він на своїй сторінці у Facebook.
Загальна площа арсеналу - 368 га та 138 тисяч тонн боєприпасів. Від місця детонації шляхом встановлення блокування організовано умовний 7-кілометровий кордон зони небезпеки розльоту боєприпасів.
"Даних про людські жертви немає. На місці подіі працює штаб у складі керівництва області та правоохоронних органів", - йдеться у повідомленні Матіоса.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...