США ніколи не визнають анексію Криму і робитимуть все належне для його повернення Україні - Пентагон (відео)

Помічник міністра оборони США підтвердив, що США залишатиметься на позиціях жорсткої політики невизнання окупації українського півострова.

Пентагон. Ілюстрація:nnr.su

Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Криму Росією і добиватимуться повернення півострова Україні, навіть якщо це займе багато десятиліть. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Голосу Америки заявив помічник міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Майкл Карпентер, інформують Патріоти України.

Чиновник Пентагону також розповів подробиці того, як Вашингтон допомагає Україні стримати російську агресію і чому не дає Україні зброю. Генерал Бен Годжес, командувач американських військ в Європі, сказав нещодавно, що Крим буде довготривалою проблемою. Що Сполучені Штати зробили і що можуть зробити аби допомогти Україні повернути Крим? На це запитання заступник помічника міністра оборони США Майкл Карпентер відповів:

"Очевидно, Крим є довготерміновою проблемою. І ми підходимо до її вирішення відповідно. Щойно ми відзначили 75-ту річницю Декларації Веллеса, якою США не визнавали окупацію Радянським Союзом країн Балтії у 1940 році. Ми дотримувалися цієї позиції багато десятиліть. Я думаю, що наш підхід щодо Криму буде подібним…

Я хочу, щоб тут не було помилки. Ми вважаємо спробу анексії Криму Росією незаконною. Наголошую на слові «спроба» бо ми не бачимо жодної легітимності у тому, що Росія зробила у Криму. Ця спроба анексії повністю суперечить нормам міжнародного права. Тому ми займемо жорстку політику невизнання. Деякі санкції проти Росії, які ми запровадили конкретно за незаконну спробу анексії Криму, будуть залишатися і надалі…

Ми не здаємося щодо Криму. Ми визнаємо, що ця проблема не має військового вирішення, так само як і немає військового вирішення проблеми Донбасу».

Щодо ролі Росії на Донбасі, Майкл Карпентер сказав: "Хочу чітко заявити щодо цього. Росія командує та контролює сепаратистів на сході Україні. Ми бачимо, що Росія продовжує постачати важке озброєння в регіон. Ми переконані, що російські сили все ще присутні на території Східної України. Вони тренують та контролюють сепаратистів на Донбасі. Ця проблема не виникла на Донбасі спонтанно. Цю проблему роздмухує Росія. І так було з початку конфлікту".

З початку конфлікту США надали Україні допомогу на 265 мільйонів доларів. Ці кошти пішли на проведення навчань та на різне обладнання – від радарних установок до приладів нічного бачення, рацій, автомобілів та патрульних човнів тощо».

Також високопосадовець висловив свою позицію щодо надання Україні летальної зброї. "Я думаю, розділяти допомогу на категорії – летальна і не летальна – не зовсім вірно. Потрібно розуміти які військові можливості повинна мати Україна в майбутньому. Наше завдання – навчити українські сили, зробити їх більш боєздатними, а пізніше – сумісними зі стандартами НАТО. Таке наше завдання."

"Протягом двох десятиліть. Українські збройні сили були суттєво послаблені через корупцію, погане командування, брак уваги, брак ресурсів. Після військового втручання Росії, українські збройні сили були не в стані себе захистити. Наше перше завдання – виправити це. Тому ми запровадили потужну програму навчань, як загалом для військових так і для сил спеціального призначення. Наші радники працюють в Україні, консультуючи Міністерство оборони. Ми допомагаємо провести реформу української армії та безпосередньо в Міністерстві оборони. Тому я думаю ми багато зробили, щоб збільшити здатність України себе захистити."

Ворог швидко адаптується: У ЗСУ є два місяці на ефективне використання ATACMS, - Newsweek

субота, 4 травень 2024, 7:15

Нардеп Іван Ступак зазначив, що використання російськими військами систем радіоелектронної боротьби призвело до зниження ефективності високоточних снарядів Excalibur із 70% до 6%, передають Патріоти України. Російські війська починають адаптуватися до ...

На боці Москви? Названо країни, які найменше підтримують членство України в ЄС і НАТО

субота, 4 травень 2024, 6:56

Серед усіх країн центрально-східної Європи найменше прихильників інтеграції України до Європейського Союзу та НАТО - в Угорщині та Словаччині. При цьому серед словаків за останні роки поменшало тих, хто хотів би бачити нашу державу у західних інституці...