Тепер "рятуватиме" Росію на китайський манер: Наступний президентський термін Путін використає для зміни конституції РФ - The Times

У Путіна є причини скоротити свої авантюри в Україні і Сирії. Спроби зменшити операції в цих державах охарактеризують його наступний президентський термін, вважають західні аналітики.

Путін залишиться на своїй посаді до 2024 року. Тоді йому виповниться 70, і він буде молодшим, ніж Дональд Трамп зараз. Про це на сторінках The Times пише оглядач Роджер Бойз, зазначають Патріоти України.
Експерти, які стежать за Кремлем, вважають, що свій новий термін Путін використає для зміни конституції Росії. Його план в тому, щоб надати сили державній раді, яку він зробить центром влади за китайським прикладом. Сам він і очолить цю раду. Його наступник на посаді президента РФ буде мати суто церемоніальні повноваження, а прем'єр-міністр стане економічним модернізатором. Путін же лишиться при владі, займаючись питаннями безпеки і зовнішньою політикою. Це буде пожиттєва робота без бід.
Навіщо йому це робити? Частково для того, щоб гарантувати, що останній його президентський термін не закінчиться боротьбою за владу. Надто багато речей у Росії залежать від політичного виживання Путіна: вся клептократична структура влади, яка охоплює державні підприємства і спецслужби, може розвалитися, якщо його хватка ослабне. Та й старий трюк з переходом на посаду прем'єр-міністра через конституційну вимогу не обіймати президентське крісло довже, ніж два терміни поспіль, може не спрацювати.
Є й інші причини. Путін розуміє, що йому потрібно більше, ніж один термін, щоб змінити становище Росії. З віком він вчиться стратегічного терпіння. Можливо, коли він окупував крим і вторгся на Схід України, він дійсно вірив, що зможе відірвати частину української території і перетворити її на нову російську провінції - так звану "Новоросію". Ці ілюзії були розвіяні, але це не означає, що російська розширена ідентичність зникне. Просто знадобиться більше часу для її втілення. А тим часом у таких країнах як Білорусь можна повісити знаки: "НАТО не вітається! Обережно, зла собака!".
Путін хотів використати кампанію в Сирії для того, щоб виторгувати в США поступки в Україні в обмін на допомогу у війні проти "Ісламської держави". Але цей план не спрацював. Втім, війни в Сирії і Україні стали нерозривно пов'язаними з розрахунками Кремля. Чотири з п'яти російських військових регіонів зараз очолюють генерали, які командують операціями в Сирії. А застосування гібридних методів, які використовувалися при анексії Криму, тепер включені у військові маневри. Росія показала, що вона готова застосувати силу.
Спроби Путіна зменшити російські операції в Сирії і його роздуми над зміною курсу в Україні охарактеризують його наступний президентський термін. В Сирії йому вдалося зберегти клієнта-диктатора при владі. Москва робить ставку на те, що Асад лишиться президентом до 2021 року, коли його президентство формально закінчиться. А потім будуть проведені "чесні і вільні вибори" в російському стилі. Росія збереже свої військові бази в Сирії, а гібридні найманці компенсують виведення офіційних військ.
В Україні ж все може закінчитися домовленістю ввести спостерігачів ООН, які підготують проведення виборів в Донбасі. Путін зупинить потік зброї і подбає, щоб ватажків бойовиків замінили професійні політики, які стануть місцевими урядовцями.
Перевага для Путіна очевидна: він зможе дати ЄС більше аргументів для ослаблення санкцій проти Росії. А чим довше Крим буде під російською окупацією, тим більш вірогідно, що з часом Захід почне ставитися до півострова як до російської, а не української території.
Раніше видання The Guardian писало, що Заходу варто готуватися до Росії після Путіна. Вірогідність завершення путінізму у найближчі роки не висока, але варто бути готовим і до такого сценарію.
За даними опитування "Левада-центру", більшість громадян РФ (51%) згодні з думкою, що населення Росії вже втомилося чекати від Володимира Путіна якихось позитивних зрушень у своєму житті.

Командувача Чорноморського флоту РФ “закобзонили”: Експерт пояснив, як це вплинуло на окупантів

понеділок, 25 вересень 2023, 19:25

Після ураження штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі загинуло 34 офіцерів, серед них - командувач ЧФ РФ Віктор Соколов. Це сильний удар для окупантів, адже в зруйнованій будівлі знаходилося безліч каналів зв’язку, тож тепер немає кому і як коорди...

Заслуговують на "премію Дарвіна": У ГУР розкрили, як окупанти "вдало" посадили дрон у "Халіно", що прорідили власні лави

понеділок, 25 вересень 2023, 18:48

Російські окупаційні війська посадили на аеродромі "Халіно" під Курськом (РФ) невідомий БПЛА і, щоб подивитися на апарат, до нього підійшли військовослужбовці країни-агресора. У цей момент вибухівка в дроні здетонувала,, передають Патріоти України. Оку...