Патріоти України пропонують ознайомитися з висновками провідного суспільно по-політичного видання стосовно політичного розкладу в Україні на теперішній день.
Після кількох днів хитромудрої боротьби за закритими дверима, український парламент у четвер обрав Володимира Гройсмана, спікера і близького союзника президента Петро Порошенка, в якості нового прем'єр-міністра замість Арсенія Яценюка. Вибір не був несподіванкою - сперечання були стосовно призначень до Кабміну, а не якихось по-справжньому значимих для країни речей.
Відхід Арсенія Яценюка, колись улюбленця західних союзників України, повинен покласти край внутрішній боротьбі в парламенті між прихильниками екс-прем'єра і Порошенко, яка практично паралізувала уряд. Чвари і бездіяльність відклали отримання $1,7 млрд вкрай необхідного країні траншу кредиту Міжнародного валютного фонду.
Гройсман повторив стривожені висловлювання західних прихильників України в четвер, коли назвав «корупцію, неефективне управління і популізм» не меншими погрозами для країни, ніж «ворог на сході України», маючи на увазі підтримуваних Росією сепаратистів, які зіграли ключову роль в дестабілізації економіки і політики України.
Сподіватимемося, що пан Гройсман дійсно вірить у те, що говорить, і за підтримки пана Порошенка розпочне серйозний наступ на «зручні тенета» між владою і олігархами і культ корупції.
Але не варто сподіватися на це занадто сильно. Гройсман - це людина Порошенка, який залежить від парламентської коаліції, створеної силами президента і Яценюка, яка була слабо скріплена їх бажанням уникнути національних виборів (дострокових виборів Ради). Порошенко вважає за краще керувати через лояльних людей і приховані угоди, так як він заплямував себе розкриттям так званих панамських документів, згідно з якими він відкрив офшорний рахунок в 2014 році. Багато з міністрів в новому уряді - це пережитки минулого, і Генеральна прокуратура - ключ до будь-якої боротьби з корупцією - як очікується, перейде під управління іншого союзника Порошенка.
Яценюк залишає після себе деякі гідні законодавчі досягнення. І українці, як продемонстрували готовність до інтеграції із Західною Європою, так і виступають проти корупції, залишаються активною силою через громадські організації. Один з їхніх лідерів - Міхеїл Саакашвілі, колишній президент Грузії, якого Порошенко призначив на пост губернатора Одеси, і який розвивається як самостійний учасник кампанії по боротьбі з корупцією. Так починається нова глава в каламутній пострадянській історії України. Гройсман знає, що має бути зроблено, і Порошенко більше не може звинуватити суперника в кабінеті прем'єр-міністра в провалі. Вони знають, що західна підтримка і допомога висять на волосинці. найкращий варіант для них - робити те, що уряд повинен був робити з самого початку.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...