У четвер, 4 лютого, на пленарній сесії в Страсбурзі Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій пов'язав зняття з Росії санкцій ЄС із відновленням контролю України над Кримом. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, передають Патріоти України.
"Асамблея ЄС знову підтверджує рішучу прихильність суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів і її вільного і суверенного вибору йти європейським шляхом", - йдеться в резолюції. Депутати нагадали, що країни ЄС продовжать політику невизнання анексії Криму.
"Відновлення контролю України над півостровом є однією з умов, необхідних для відновлення відносин співробітництва з Російською Федерацією, зокрема, призупинення відповідних санкцій", - наголошується в резолюції. Європарламент засудив також порушення прав людини в Криму, в першу чергу, кримських татар, "жорсткі обмеження свободи вираження думок, асоціацій і мирних зборів" на території Криму.
Росія, за їхніми словами, "несе відповідальність за безпеку всього населення, дотримання прав людини, культурних і релігійних прав корінних татар та інших меншин Криму, за підтримку правопорядку в Криму". У зв'язку з цим парламентарії закликали російську владу в Криму ефективно і неупереджено розслідувати всі випадки порушення прав людини, зокрема, зникнення людей і застосування тортур, а також надавати безперешкодний доступ до Криму представникам міжнародних організацій та незалежним експертам ОБСЄ, ООН, Ради Європи, а також будь-яким правозахисним НКО і новинним ЗМІ.
Євродепутати підтримали візит у Крим спецпредставника генсека Ради Європи, очікують його оцінки ситуації та висновки. Вони підтвердили підтримку заборони імпорту з Криму в ЄС товарів без українського сертифікату походження, а також обмежень експорту в Крим окремих видів товарів і технологій, інвестицій, торгівлі та послуг, закликали Раду ЄС продовжувати санкції "до повної реінтеграції Криму в правову систему України".
Європарламент засудив "мілітаризацію Кримського півострова", а також "загрози Росії розмістити в Криму ядерну зброю". Президент України Петро Порошенко подякував Європарламенту за ухвалення цієї резолюції, про що написав у своєму Twitter. "Вдячні за резолюцію Європарламенту про порушення прав людини в Криму. Злочини окупаційної влади не приховати", - зазначив він.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...