У разі прямого військового зіткнення Росії і Туреччини в Сирії, не факт, що РФ підтримає армію президента Башара Асада безпосередньо. Про це заявив колишній офіцер армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ), військовий експерт Ігаль Левін, передають Патріоти України з посиланням на Росбалт.
Левін передбачає, що російська влада в цьому випадку може заявити, що її основна місія в регіоні - боротьба з терором, війна з ІДІЛ, оскільки саме під цим приводом Росія ввела свої військово-космічні сили в Сирію.
За його словами, "вже зараз ми бачимо, що війська Асада насичені російської сучасною технікою, це і танки Т-90 і всілякі РСЗВ типу "Солнцепек", системи масового ураження. Але це все офіційно використовується армією Асада. РФ же офіційно володіє тільки угрупованням ВКС".
"У разі великої війни, - вважає ізраїльський фахівець - Росія може банально перефарбувати розпізнавальні знаки на літаках з російських на сирійські. Але пілоти при цьому залишаться російські".
У той же час, він вважає, що на даному етапі угруповання ВКС РФ в Сирії не достатньо для протистояння авіації Туреччини та Саудівської Аравії, яка теж перекидає свої літаки до Сирії.
Відкрито Москва вступить у війну з Анкарою тільки в разі нападу Туреччини на об'єкти РФ, наприклад, на флот, вважає Левін.
Що стосується флотів двох країн, то сьогодні, на думку ізраїльського аналітика, "вже не той час, коли флот бореться з флотом ворога а-ля морська дуель. Бере участь авіація, системи точного ураження, тактичні ракети - земля-море, море-море, повітря-море". У РФ, зазначає фахівець, велика перевага в таких системах над Туреччиною. Якщо туркам вдасться прикрити з повітря свій флот над Чорним морем, то флот РФ може понести великі втрати. Цілком ймовірно, що більше половини своїх сил.
В цілому за великим рахунком результат цієї війни буде вирішуватися саме в повітрі, вважає Левін. Він каже, що ВПС Туреччини включають в себе 270 літаків F-16.
"Це дуже хороший літак, здатний завдавати ударів по землі, з можливістю завоювання повітряного простору. З підготовки турки випереджають РФ. Це стосується і бойового досвіду, і льотних годин на рік, що припадають на пілота.
В регіоні це найсильніші ВПС і РФ доведеться залучити авіацію з усієї країни, щоб мати можливість протистояти цій силі", - говорить експерт.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...