Після численних затримань росіянами українських та іноземних суден в Азовському морі, а також посилення військової присутності Росії в регіоні, експерти озвучили занепокоєння щодо військових планів Кремля. Свою думку про ймовірні наміри Росії розпочати агресивні дії в Азовському басейні та готовність України до такого наступу висловив генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, передають Патріоти України.
Після окупації Криму та будівництва Кримського мосту росіяни обмежили наші економічні можливості в Азовському морі. Кораблі висотою понад 33 метри туди заходити вже не можуть. Це притому, що раніше до нас у порти заходили судна заввишки 38 метрів і більше.
Зупинки українських та іноземних суден, які прямують в українські порти - тиск з боку росіян. Росіяни збільшили кількість військових кораблів в Азовському морі до 40 (які перекинули з Каспійського моря - ред.), передали їх "ефесбешникам", які там виконують функції прикордонників. Йдеться про десантні кораблі, катери, пристосовані до неглибокого Азовського моря — тобто з осадкою 6-7 метрів, а також артилерійські і ракетні катери. Деякі з них оснащені ракетами "Калібр" — це російський варіант американських "Томагавків". Росія завдавала удари цими ракетами і з тих самих кораблів з Каспійського моря по Сирії. Тепер вони в Азовському морі...
Тому жодних ілюзій з приводу ймовірності російської атаки в Азовському морі не може бути. Наші можливості - скромніші. З шести артилерійських катерів "Гюрза-М", які українські Збройні сили прийняли на озброєння, два ми завели в район Азовського моря. Працюємо над ракетними катерами, але для цього потрібні час, кошти і налагоджене виробництво.
Такий дисбаланс сил Збройні сили України компенсують за рахунок інших видів збройних сил — Сухопутних військ і Повітряних сил. Туди підтягують артилерію, танки, системи залпового вогню, відпрацьовують стрільбу по морських цілях. Так само проводять навчання з використання вертольотів Мі-24, штурмовиків Су-25 тощо. Виходимо з того, що є в наявності у Збройних сил України — сили концентрують на випадок, якщо росіяни розпочнуть бойові дії в районі Азовського моря.
Це - малоймовірний сценарій, оскільки росіянам зараз більш вигідно використовувати українські вибори, можливості "п'ятої колони" у нашій державі. Для них це - більш раціональний, ефективний і менш витратний спосіб. Але, як завжди, Росія не може показати, запропонувати нічого суттєвого в соціальній, економічній та інших сферах, окрім військової. Тому вони й застосовують військові інструменти.
Звісно, потенціал Збройних сил Російської Федерації значно потужніший, ніж у наших Збройних сил. Але Росії відомо, що вона понесе дуже великі втрати у випадку військової операції на Азовському морі, і тому зараз не йде на такий сценарій.
Після втрат, які ми понесли через анексію Криму і захоплення корабельного складу наших Військово-морських сил, потенціал ВМФ України, звісно, суттєво зменшився, і цим треба займатися. Однак потрібно працювати над протистоянням широкому спектру загроз — і десантної операції, і пробиття сухопутного коридору до Криму. Хоча зараз необхідність такого коридору для росіян уже менша через побудову Кримського мосту.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...