У НАБУ та САП оприлюднили схему розкрадання коштів при закупівлі палива для Міноборони (інфографіка)

Як відомо, серед підозрюваних у даній справі - заступник міністра оборони Ігор Павловський.

Ігор Павловський. Фото:biz.nv.ua

Під час закупівлі палива для потреб Міністерства оборони України були завищені ціни, що завдало державі збитку на 149 млн 339 тис. грн. Відповідну схему ймовірного розкрадання коштів оприлюднили Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, передають Патріоти України.

Про підозру чотирьом посадовцям Міноборони, у тому числі і заступнику міністра Ігорю Павловському, НАБУ та САП повідомили 11 жовтня. 16 жовтня детективи НАБУ затримали фактичного власника комерційного підприємства "Трейд коммодіті", яке постачало паливо для Міноборони. 17 жовтня Солом'янський районний суд Києва відпустив його під особисте зобов’язання. Пізніше, 9 листопада, Апеляційний суд Києва відпустив з-під домашнього арешту підозрюваного заступника міністра оборони.

За версією слідства, на початку 2016-го комітет із конкурсних торгів Міноборони організував процедуру відкритих торгів на закупівлю рідинного палива. За результатом торгів 26 квітня 2016-го комітет за 14 лотами затвердив до оплати пропозиції одного з учасників торгів як найбільш економічно вигідні. 13 та 18 травня між Міноборони та переможцем конкурсних торгів було укладено 14 договорів про постачання понад 80 тисяч тонн палива для техніки спеціального призначення за рахунок коштів держбюджету на загальну суму понад 1 млрд грн.

Після того, як було поставлено близько 1/20 обумовленого обсягу, заступник міністра оборони та директор департаменту держзакупівель Міноборони спільно з переможцем торгів уклали додаткові угоди, відповідно до яких вартість палива зросла на 10%.

Після збільшення ціни посадовці Міноборони спільно з постачальником палива знову уклали додаткові угоди, в результаті чого вартість палива зросла ще на близько 5,8%. Лише після безпідставного збільшення ціни в середньому на 16% від початкової переможець торгів почав постачати паливо. Внаслідок цього на користь постачальника безпідставно та незаконно було перераховано бюджетні кошти на загальну суму 149 млн 339 тис. грн, уточнюють у НАБУ.

Слідство встановило, що збільшення ціни було здійснено за відсутності документального підтвердження коливання цін на ринку, зміни кон’юнктури ринку та/або прийняття нормативно-правових актів, що впливають на формування рівня цін.

Підіграє Путіну: Союзники США стурбовані "мирним планом" Трампа з територіальними поступками РФ, - CNN

субота, 26 квітень 2025, 0:10

CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...

США провокують "розкол": Статус Криму може створити серйозну дипломатичну кризу в НАТО, - FT

п’ятниця, 25 квітень 2025, 23:55

Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...