Акцію активістів, які зібралися під Солом'янським судом Києва, де розглядається справа відстороненого від виконання обов'язків голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, не можна розцінювати, як тиск на суд. Про це в коментарі виданню Гордон заявила юрист, експерт-кримінолог Ганна Маляр, передають Патріоти України.
"Треба чітко розрізняти звичайні кримінальні справи і справи, в яких фігурують політичні діячі. В останньому випадку завжди буде позиція суспільства, і як тиск на суд її сприймати не можна, інакше будь-яке публічне обговорення справи Насірова, включаючи коментарі фахівців в ЗМІ, перетвориться в "тиск на суд". В даному випадку суд діяв абсолютно законно. І суспільство обурили не тільки дії суду, скільки абсурд ситуації навколо Насірова: всі розуміють, що це чорне, але формально виглядає білим. Суспільство вийшло тому, що справа Насірова - це вирок реформам в Україні", - зазначила Маляр.
На її думку, співробітники НАБУ свідомо допустили ряд помилок.
"По-перше, в діях НАБУ було багато явно свідомих помилок, які зіграли на користь Насірова. Наприклад, підозру вручили перед вихідними, коли було ясно: з судом в суботу та неділю точно будуть проблеми. Всіх обурило, що заявили про затримання фактично до самого затримання, тобто попередили підозрюваного, щоб він встиг щось придумати разом з адвокатами.
По-друге, всіх обурили і інструменти захисту, обрані адвокатами Насірова. Вони начебто і законні, але замість пошуку доказів невинності і непричетності свого клієнта, дев'ять адвокатів Насірова штучно затягують процес. Ми не вперше бачимо подібний спектакль, і це обурює", - підкреслила юрист.
Вона вважає, що Насіров навіть в разі внесення застави не втече з країни.
"Чи не втече Насіров з України? Навіть якщо буде обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, закон зобов'язує суд у цьому ж рішенні визначити розмір застави. Тобто суд не може не призначити заставу. І цим маніпулюють деякі публічні особи, які звинувачують суд в тому, що він відпускає підозрюваних. Але це не так. Закон визначає три випадки, коли суд може винести рішення про взяття під варту без визначення застави. І всі ці три випадки не стосуються справи Насірова. Навіть в разі внесення застави, він не втече. Ніхто не випустить Насірова з країни, поки він не розрахується з політичною верхівкою", - заявила Маляр.
За її словами, суд зацікавлений в затягуванні справи Насірова.
"Підозрюю, зараз йдуть якісь внутрішньокулуарні торги, передбачається, що Насіров відкупиться. Так що він в абсолютній безпеці. На жаль, в цьому театрі абсурду ми тільки глядачі, які не можуть вплинути на ситуацію.
І навіть цілодобове блокування суду з вимогою заарештувати Насірова нічого не дасть. Суд зобов'язаний діяти за законом, він не може прийняти рішення, яке від нього вимагають активісти, інакше це прямий тиск на суд. Так що і суд зацікавлений в нескінченному затягуванні справи Насірова. У нас багато прикладів, коли справа заходить в тупик і всі про неї забувають", - резюмувала юрист.
Росія у межах поступок для досягнення миру в Україні готова припинити війну та "відмовитися від повного захоплення української території". Про це заявив президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами в четвер, 24 квітня, передають Патр...
НАТО є гарною концепцією в інтересах США, але кожен партнер у цьому альянсі має нести "свою ношу". Про це заявив державний секретар США Марко Рубіо в інтерв'ю The Free Press, опублікованому 23 квітня. За його словами, практично кожен американський през...