Україна ризикує вимушеним виходом з міжнародних організацій через борги по членським внескам, сума яких становить більше 20 млн доларів. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на "Вести".
Зазначається, що країна входить у 78 міжнародних організацій, борг по членським внескам в яких складає більше 20 млн. доларів. Зокрема, через невиплати 95 тис. доларів Україна вже позбулися статусу спостерігача в Міжнародній організації виноградарів і "цукровиків" організації того ж рівня.
З 1994 року Україна входить до Європейської та Середземноморської організації з карантину та захисту рослин, де членський внесок становить 72 тис. євро в рік, цю суму сплачують без затримок. А заборгованість перед ООН накопичилася за півтора року.
У МЗС журналістам повідомили, що для України в пріоритеті 5 організацій — ООН, Рада Європи, ОБСЄ, СОТ та ЮНЕСКО. На операції ООН з підтримання миру до кінця року треба перерахувати 1,7 млн. доларів, не рахуючи щорічного членського внеску до 2,56 млн доларів (з нього погашено лише участь у міжнародних трибуналах, сума — 39 тис. доларів).
"В умовах членства в ООН чітко прописано: якщо набіжить сума заборгованості, яка дорівнює внескам за два роки, — країна втратить право голосу. Тут не так, як в ОБСЄ або в Раді Європи, це небезпечно", — зазначила радник з політичних питань Постійного представництва України при ООН Вікторія Кувшиннікова.
У МЗС запевнили, що всі оплати зроблять, а заборгованості пояснили несвоєчасністю відрахувань коштів Мінфіном.
"Є ж спецухвала №1371, в якій ще з 2002 року чітко прописана відповідальність органів влади за несвоєчасне внесення внесків, там більше 220 позицій. Та центральні органи влади, відповідальні за виконання фінансових зобов'язань, щорічно готують нам звіт, у якому прописують доцільність членства в тій чи іншій організації. МЗС визначає пріоритетність оплати внесків до 33 з них. Те, що розтягуємо оплату на рік, — не страшно. Мінфін же не виділяє всі гроші по відомствам відразу з початку року, це бюджетні призначення і вони приходять протягом року. По мірі можливості погашаємо", — зазначила начальник відділу адміністративно-бюджетних питань Наталія Бєлкіна.
Ситуацію із заборгованістю прокоментував колишній глава Міністерства закордонних справ Леонід Кожара. За його словами, це рівноцінно підписання самим собі смертного вироку.
"Універсальні нерегіональні організації в області безпеки, геології, геодезії, мореплавства, адміністрації повітряного транспорту — це наш оплот цивілізованості. Вийти — останнє, що нам потрібно робити. Це ганьба, якщо у нас накопичуються борги", — пояснив Кожара.
Він упевнений, що нездатністю обслуговувати членство Україна демонструє байдуже ставлення до зовнішньої політики.
"Ми розвалили гігантський риболовецький флот, і десятки тисяч наших моряків змушені плавати під прапорами всього світу. Членство в організації з рибальства у північно-західній частині Атлантичного океану — їхній шанс працевлаштуватися. Не заплатимо борг Європейської організації з безпеки аеронавігації — відріжуть нас від інформації, якою користуються авіадиспетчери, що автоматично поставить під загрозу безпеку перельотів і закриє наші аеропорти для іноземних літаків", — пояснив він.
Експерт-міжнародник Павло Рудяков вважає, що вихід України з всесвітніх організацій — крайність, яку буде розцінено як міжнародний демарш. Але доцільність членства в деяких, на його думку, все ж варто переглянути.
"Членство — механізм, який допомагає вести зовнішньополітичну діяльність. Те, що ми його не використовуємо, — наша проблема. А те, що ще й борги накопичили... Можна переглянути участь у тематично вузькопрофільних організаціях, в яких ми особливі проблеми не піднімаємо. То ж збереження живих ресурсів Антарктики, напевно, не настільки важливе для країни".
Експерт зазначив, що Україна — не єдина країна з боргами, а набагато більш успішні і багаті держави не завжди вчасно виконують свої зобов'язання.
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...
Задума такий. Хто краще нищить ворога, безпілотниками зокрема, матиме більше засобів для нищення ворога - мультиплікаційний ефект. Тестова версія майданчика запрацює вже через місяць, де військові зможуть здійснити замовлення, а доставка здійснюватимет...