У розслідуванні зазначається, що до незворотних наслідків може призвести буквально одне необережне потрапляння боєприпасу.
В докладі наводяться дані Світового банку про те, що у ході військових дій було пошкоджено від 10 до 20 шахт. Це призвело до потрапляння в атмосферу небезпечних промислових відходів і забруднення води та ґрунту. Також повідомляється про випадки, коли під обстріл потрапляли хімпідприємства.
Серед найбільш небезпечних підприємств називається Авдіївський коксохімічний завод, Дзержинський фенольний завод в Новгородському, фільтрувальні станції в районі Донецька - Верхнекальміуська, Донецька і Горлівська, Вуглегірська ТЕС, Микитівський ртутний комбінат, Луганська ТЕЦ, а також Михайлівська перетворювальна підстанція, на якій є близько трьох тонн ртуті.
У звіті говориться, що регіон і без того мав серйозні екологічні проблеми, а в ході військового конфлікту ризик виникнення нових проблем стає вище.
"Ці об'єкти – хімічна бомба уповільненої дії, яка може вибухнути в будь-який момент", - наголошується в доповіді.
Автори доповіді звертають увагу, що ліквідувати хімічну катастрофу у воєнний час буде неможливо, а проблеми ляжуть на плечі населення і закликають сторони конфлікту пам'ятати про це.
З аеродрому Моздок злітають МіГ-31К та Ту, які обстрілюють Україну. Російська влада заявила, що вночі 9 квітня безпілотники атакували Північну Осетію, місцеві мешканці повідомляли, що атака була націлена на військовий аеродром у Моздоку, передають Патр...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 09.04.25 орієнтовно склали: