У розслідуванні зазначається, що до незворотних наслідків може призвести буквально одне необережне потрапляння боєприпасу.
В докладі наводяться дані Світового банку про те, що у ході військових дій було пошкоджено від 10 до 20 шахт. Це призвело до потрапляння в атмосферу небезпечних промислових відходів і забруднення води та ґрунту. Також повідомляється про випадки, коли під обстріл потрапляли хімпідприємства.
Серед найбільш небезпечних підприємств називається Авдіївський коксохімічний завод, Дзержинський фенольний завод в Новгородському, фільтрувальні станції в районі Донецька - Верхнекальміуська, Донецька і Горлівська, Вуглегірська ТЕС, Микитівський ртутний комбінат, Луганська ТЕЦ, а також Михайлівська перетворювальна підстанція, на якій є близько трьох тонн ртуті.
У звіті говориться, що регіон і без того мав серйозні екологічні проблеми, а в ході військового конфлікту ризик виникнення нових проблем стає вище.
"Ці об'єкти – хімічна бомба уповільненої дії, яка може вибухнути в будь-який момент", - наголошується в доповіді.
Автори доповіді звертають увагу, що ліквідувати хімічну катастрофу у воєнний час буде неможливо, а проблеми ляжуть на плечі населення і закликають сторони конфлікту пам'ятати про це.
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...