У розслідуванні зазначається, що до незворотних наслідків може призвести буквально одне необережне потрапляння боєприпасу.
В докладі наводяться дані Світового банку про те, що у ході військових дій було пошкоджено від 10 до 20 шахт. Це призвело до потрапляння в атмосферу небезпечних промислових відходів і забруднення води та ґрунту. Також повідомляється про випадки, коли під обстріл потрапляли хімпідприємства.
Серед найбільш небезпечних підприємств називається Авдіївський коксохімічний завод, Дзержинський фенольний завод в Новгородському, фільтрувальні станції в районі Донецька - Верхнекальміуська, Донецька і Горлівська, Вуглегірська ТЕС, Микитівський ртутний комбінат, Луганська ТЕЦ, а також Михайлівська перетворювальна підстанція, на якій є близько трьох тонн ртуті.
У звіті говориться, що регіон і без того мав серйозні екологічні проблеми, а в ході військового конфлікту ризик виникнення нових проблем стає вище.
"Ці об'єкти – хімічна бомба уповільненої дії, яка може вибухнути в будь-який момент", - наголошується в доповіді.
Автори доповіді звертають увагу, що ліквідувати хімічну катастрофу у воєнний час буде неможливо, а проблеми ляжуть на плечі населення і закликають сторони конфлікту пам'ятати про це.
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...
Правоохоронці ідентифікували двох вбитих російськими військовими українських військовополонених біля села Новодмитрівка на Покровському напрямку. Про це повідомив заступник керівника департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту...