За 30 срібняків: Як адміни соцмереж за гроші ФСБ вихваляли блокаду Донбасу і бойовиків (відео)

За одну статтю щодо дискредитації українських військових у зоні АТО та влади України російські спецслужби платили по 100 гривень.

 СБУ припинила діяльність 10 прокремлівських тролів. Фото: ВК.

Російські спецслужби та бойовики вербували власників та адміністраторів груп в українських соцмережах для публікації антиукраїнських новин, матеріалів на підтримку бойовиків та блокади Донбасу. Про це повідомляє Еспресо.TV, передають Патріоти України.

Зазначимо, що СБУ припинила діяльність 10 осіб, які використовували соцмережі "ВКонтакте", "Одноклассники" та "Facebook" для сприяння терористичній та розвідувально-підривній діяльності за вказівками Росії. Слідчі також розмісти відео допиту затриманих людей, під час яких вони розповідають, як їх завербували та що входило в їхні обов'язки.

Зокрема, один із затриманих під час допиту зазначив, що у 2015 році адміністратор групи "Антимайдан" запропонувала йому поширювати у соцмережах контент, який дискредитував українських військових у зоні АТО та владу України. За його словами, він не виключає, що ця операція здійснювалась під контролем ФСБ. А вже у 2017 році цей чоловік почав отримувати від групи матеріали стосовно підтримки блокади Донбасу, контрабанди в зоні АТО та тарифних загострень в Україні.

Тим часом інший обвинувачуваний зауважив, що також розміщував у мережі статті на підтримку блокади окупованих територій, за одну статтю йому платили 100 гривень.

Ще один чоловік під час допиту зізнався, що у 2015 році до нього звернулась жителька з окупованих територій, яка запропонувала йому за гроші постити у соцмережах інформацію про успіхи терористів "ЛНР/ДНР" а також матеріали, які критикують українську владу та закликають приєднатися до Росії. Він стверджує, що за свою роботу кілька разів отримав 300 гривень.

Американці "стали на дибии: У відповідь на арешт свого журналіста газета WSJ вимагає негайно вислати з США посла путіна і всіх російських пропагандистів

субота, 1 квітень 2023, 8:14

Газета The Wall Street Journal (WSJ) вимагає, щоб уряд США вигнав з країни всіх російських журналістів, а також посла РФ. Приводом для цього стало затримання американського журналіста у Єкатеринбурзі. Про це у п'ятницю, 31 березня, йдеться у статті "Ро...

Як в найгірші часи Холодної війни: США закликають залишити Росію всіх своїх громадян, навіть журналістів

субота, 1 квітень 2023, 8:04

Координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі закликав усіх громадян Штатів, у тому числі журналістів, які перебувають у Росії, залишити цю країну. Пряма мова: "Зараз не час для американців перебувати в Росії. Якщо ви зар...