Екс-заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Саша Боровик продовжить свою кар'єру в американській компанії з погодинною оплатою праці в $ 300. Запрошення зайняти нову посаду він отримав 1 травня. Про це він розповів в інтерв'ю Главкому, повідомляють Патріоти України.
За словами Боровика, мова йде про одну з нью-йоркських фірм, яка брала участь в роботі останнього форуму в Давосі. «Фірма, яка була однією з тих, зараз на Давосі. У них була панель про п'яту генерацію, займаються людським мозком і так далі. І вони мені запропонували зарплату $ 300 на годину - рівно стільки, скільки я заробив в Україні за весь минулий рік», - сказав він.
Боровик зазначив, що він живе скромним життям і у нього немає особливих запитів. Однак, сказав він, гроші дають свободу і незалежність. «Мені не потрібно багато. Я звик досить скромно жити. У той же час я вірю, що чесно зароблені гроші забезпечують тобі свободу і незалежність. Заробляючи мало, менше, ніж ти витрачаєш - а $ 300 в рік це однозначно менше - ти стаєш невільним, кожен день все більше і більше.
Для мене в цьому житті немає нічого важливішого, ніж свобода. І тут на якомусь етапі ти приймеш рішення, що тобі краще виїхати, що твій вплив на систему або на суспільство стає безглуздими з твоєї точки зору, з точки зору субстантивного буття і з точки зору суспільства. Тому що ти стаєш неефективним, залежним», - підкреслив він.
«Коли я їхав сюди, я думав, що найбільшу цінність для сучасного українського суспільства я несу якраз в тому, що я незалежний. Я не винен олігархам, президенту, прем'єру. Я відчуваю, що я можу говорити і робити те, що мені здається правильним. Інакше - повна залежність людей один від одного. З сьогоднішнього дня я не державний службовець. Це означає, що я можу заробляти гроші так, як я хочу до тих пір, поки це легально», - пояснив він.
Боровик розповів про обмеження, які існують для державних службовців в Україні. «Коли я прийшов в Україну на держслужбу, я був членом ради директорів декількох компаній, досить хороших, і за тиждень до приїзду в Україну я написав заяву і вийшов з ради директорів. Тепер я можу вступати до рад директорів, і я можу заробляти.
Є кілька обмежень. Одне з них, як я сказав, я юрист в штаті Нью-Йорк і в Європейському співтоваристві. Я не кваліфікований давати юридичні поради в Україні. З точки зору України я можу давати поради лише за нью-йоркським і європейським правом. А який попит в Україні на нью-йоркське і європейське право, мені не зрозуміло», - розповів він.
Боровик зізнався, що буде очолювати юридичний відділ: «Нью-йоркська фірма просить очолити їх юридичний відділ, і вони кажуть, що ти можеш це робити, будучи в Нью-Йорку або в Парижі, де є персонал, або в Мюнхені».
«А я кажу - як на рахунок Одеси? Вони кажуть - де це? Я показую на карті, і вони кажуть - ми про це не думали, а яка комунікація? Який транспорт? В Одесі раз на тиждень вимикають світло - в минулий раз вимкнули на вісім годин. В Одесі в аеропорту немає обладнання для посадки під час туману або густого дощу, снігу.
Комунікація проблематична. Ми домовилися з нью-йоркською фірмою, що вони подумають, і я подумаю. Я в будь-який момент можу сказати, я згоден на Мюнхен, Париж або Нью-Йорк, і вони в будь-який момент можуть підняти трубку і сказати - ми згодні на Одесу. Наступні кілька тижнів ми про щось домовимося», - сказав Боровик.
За його словами, якщо американці не погодяться на його проживання в Одесі, то він може пошукати більш вигідну пропозицію. Боровик підкреслив, що буде домагатися відставки Геннадія Труханова з поста мера Одеси.
«Якщо вони не погодяться на Одесу, вони не перша і не остання фірма, яка робить мені пропозицію. Не потрібно нікуди поспішати. Я зараз налаштований на те, щоб спробувати поміняти динаміку в Одесі. Я хочу зняти мера Труханова і хочу відсторонити його і мафіозний синдикат, який за ним стоїть, від економічної та політичної влади в місті.
Це моє завдання. Воно може виявитися мені не по зубах, я можу зламати зуби, можу зламатися сам, а можу цього досягти. У наступні кілька місяців це стане ясно. Навіть швидше - по суті СБУ має почати саджати людей у в'язницю», - зазначив колишній заступник голови Одеської ОДА.
«Якщо це почне відбуватися, тоді у Одеси є шанс і у країни є шанс. Якщо цього не відбудеться, то тоді мені потрібно зробити те, що я зробив 25 років тому, коли я сказав, їдучи з Радянського союзу, що у цієї країни практично немає шансів і краще виїхати. Тоді я поїхав і побудував зовсім інше життя далеко від Радянського союзу. Радянський Союз розпався. Іноді потрібно слідувати своїй інтуїції. Але поки у мене є відчуття, що треба боротися », - резюмував Боровик.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...