Зустріч лідерів двох держав характеризувалася взаємними звинуваченнями. Напруженість переговорів не змогла приховати офіціозна стриманість і протокольні усмішки, повідомляють Патріоти України з посиланням на «Нескучные новости»
Російські війська не залишаться на віддалених від кордону з Фінляндією позиціях, якщо її влада ухвалить рішення про вступ до НАТО, заявив 1 липня президент РФ Володимир Путін на зустрічі з фінським президентом Саулі Нійністьо в місті Наанталі. Путін сказав, що в разі вступу в НАТО, "фінські війська вже перестануть бути незалежними", і "стануть частиною військової інфраструктури НАТО, яка відразу виявиться на кордонах РФ".
У свою чергу, президент Фінляндії висловився за те, щоб російські військові літаки в небі над Балтикою не вимикали бортові приймачі для їх розпізнавання з землі. За останні два роки російські ВПС неодноразово порушували повітряний простір Фінляндії, що спровокувало дискусію про необхідність приєднання країни до блоку НАТО. Путін при цьому зазначив, що Росія готова почати діалог з НАТО про вироблення заходів довіри і щодо попередження конфліктів, в першу чергу, в районі Балтійського моря. Російський президент підтвердив брюссельську зустріч Ради Росія-НАТО після саміту членів альянсу, який пройде 8-9 липня у Варшаві.
Як писало раніше видання New York Times, російські "тролі" атакують Фінляндію, намагаючись утримати її подалі від НАТО. Будучи членом ЄС і маючи понад 1300 кілометрів спільного кордону, Фінляндія довгий час залишалася поза військового альянсу на чолі з США. Однак через вторгнення Росії в Україну і її провокації в Балтійському морі, ця скандинавська країна розширила свою співпрацю з НАТО і навіть задумалася про повноцінне членство. При цьому громадська думка фінів дуже різниться з цього питання. У зв'язку з цим раніше президент Фінляндії заявляв про бажання провести референдум про вступ до НАТО.
Російські окупаційні війська намагаються навести понтонні переправи для бронетехніки через річку Оскіл, створюючи умови для оточення або штурму міста Куп’янськ на Харківщині. Про це у телеефірі повідомив речник ОТУ "Харків" Павло Шамшин, передають Патр...
За лаштунками політики адміністрації США республіканці вже кілька місяців намагаються схилити президента Дональда Трампа до більш жорсткої позиції щодо Росії. Центральною фігурою в цих зусиллях є спецпредставник з питань України та РФ Кіт Келлог.Також ...