Завдяки блокаді торгівлі з ОРДЛО на Трипільській ТЕС запроваджуються нові технології, - експерт (відео)

Відтепер Трипільська ТЕС використовуватиме сучасні технології спільного спалювання вугілля і біопалива.

Трипільська ТЕС. Фото: obukhiv.info.

У всій Європі є практика спільного спалювання біопалива і вугілля – до 10% вугілля можна замінити біопаливом. Буквально тиждень тому, завдяки блокаді окуповного Донбасу, підписано перший проект на Трипільській тепловій електростанції спільного спалювання вугілля і біопалива. Про це заявив під час політичного ток-шоу «Інша Україна» на телеканалі ZIK Євген Уткін, президент холдингової компанії «KM Care», передають Патріоти України з посиланням на ZIK.

Підприємець вважає, що в Україні існує альтернатива вугіллю і її необхідно використовувати. «Це альтернатива роботі зразка ХІХ століття, а ми зараз якраз про це говоримо. Ми ж живемо у ХХІ столітті, а наші шахти – це ХІХ чи навіть XVIIІ століття. Я почав свій робочий стаж із шахти Південно-Західної №3 і розумію, що таке видобувати вугілля.

Якщо взяти ЄС, то там була прийнята програма 2020. І вона станом на 2017 рік перевиконана. Більше 20% усієї електроенергії, яка виготовляється там, вона з альтернативних джерел – пелети, біопаливо, сонячна, вітрова енергетика, ГЕС. Альтернативи завжди є. Головне – мотивація, бажання до змін. І друге - є кілька аспектів. Яку державу ми будуємо? Якщо ви подивитесь на структуру нашої економіки, то тільки менше 2% займає те, що пов’язано з технологіями. Чому тільки 2%? Бо всі роки у нас триває деградація економіки, зокрема якщо говорити про енергетику», – підсумував Євген Уткін.

Експерт нагадав, що навіть за попередньої злочинної влади було побудовано кілька сонячних електростанцій в Криму. «І там було 60% місцевого вкладу, тобто на стільки було виготовленого продукту в Україні. Сьогодні з цього залишилось тільки 10%. Ми знизили вдвічі «зелений тариф» і, звичайно, все це вкупі стимулює імпорт. Те ж у військових технологіях, якими я займаюсь – йде тільки стимулювання імпорту», – акцентував експерт.

Євген Уткін зауважив, що в Україні при передачі втрачається 15% електроенергії. «Бо той підхід, який ми маємо в цьому напрямку, – це ХІХ століття. Останні нормативи в електроенергетиці розроблялися ще у часи СРСР. Сьогодні ж ми споживаємо вдвічі менше електроенергії, аніж у 1990 року. І на це також потрібно звернути увагу», – додав пан Уткін.

Нагадаємо, вчора на телеканалі ZIK відбулась прем’єра безпрецедентного політичного ток-шоу «Інша Україна» виробництва продакшену «Укрмедіапростір». Ведучим ток-шоу став екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі.

Вигідна "схема"? Росія поставила КНДР зенітні ракети в обмін на її війська, - Південна Корея

п’ятниця, 22 листопад 2024, 10:43

Росія поставила Північній Кореї зенітні ракети в обмін на відправку військ для участі у війні проти України, пише AP, пише AP з посиланням на міністра оборони Південної Кореї Шина Вонсіка, передають Патріоти України. У п’ятницю Шин в ефірі телепрогра...

"Можуть бути такі варіанти": Коваленко пояснив, чи здатні росіяни імітувати пуск міжконтинентальної балістичної ракети

п’ятниця, 22 листопад 2024, 10:23

Окупанти можуть імітувати пуск міжконтинентальної балістичної ракети, щоби активувати усі українські ППО. Про це військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів в ефірі "Київ 24", передають Патріоти України. "Той самий "Сармат", коли проходив...