6 балів по логіці з 60: Глава атестаційної комісії розчарований загальним рівнем підготовки столичних міліціонерів

Однак низький бал - це ще не вирок під час атестації.

Роман Сініцин, один із засновників волонтерського руху "Народний тил", голова однієї з атестаційних комісій Київської області в інтерв'ю Главкому розповів, що були випадки, коли претендент набирав по логіці 6 балів з 60, зазначають Патріоти України.

Сініцин розповів, як відбувається переатестація міліціонерів, які хочуть працювати в Національній поліції.

"Перший етап - вони здають тестування. Тестів два. Один - загальні навички: логіка, математика, щось таке на рівні восьмого класу, не складне, але і не просте. Там 60 питань, за які можна набрати 60 балів.

Другий - тестування професійних навичок. Це вже антикорупційний закон, закон про поліцію, нішові закони: для оперів - оперативно-розшукові, для слідчих - КПК. Там теж можна набрати максимум 60 балів.

У нас були випадки, коли претендент набирав по логіці 6 балів з 60 - навіть за теорією ймовірності, якби він вибирав постійно один і той же варіант або клацав різні, він повинен набрати більше.

Але були і випадки, коли людина проходила погано тестування, але до того перебувала дві доби на чергуванні і не виспалася. Претендент приходить на комісію, ми починаємо спілкуватися, і виявляється, що це нормальний адекватний чоловік - ми його пропускаємо", - розповів Сініцин.

За його словами, низький бал - це ще не вирок.

"Ні, далі вони все одно приходять на атестацію. Низький бал на тестуванні - не завжди показник того, що вони не відповідають критеріям відбору. Вони фактично до нас приходять з тестуванням вже. І далі просто відбувається очна співбесіда.

Сидить 6-8 чоловік, які задають їм різноманітні питання. У складі комісії є копи - нові патрульні поліцейські рівня командирів рот, є співробітники кадрового або центрального апарату МВС - зазвичай переатестовані, є громадськість в кількості 2-3 чоловік - серед них багато журналістів.

У складі нашої комісії, наприклад від громадськості - я як співзасновник "Народного тилу", представник якогось Чорнобильського фонду, але він не ходить, журналіст Ольга Худецька, два копи і переатестований кадровик з апарату МВС", - зазначив Сініцин.

Він уточнив, що через його комісію близько 800 людей проходили атестацію.

"Проходили близько 800, і з них більше третини атестацію не пройшли. Основні критерії, якими ми керуємося, прописані в методичці по атестації: чесність, готовність і відкритість до змін тощо.

Питання стосуються корупційних ризиків, законодавства. Якщо це слідчий, то його дуже серйозно ганяють по КПК. Тому що дуже часто трапляється таке, що приходить за посадою слідчий, а насправді він не слідчий, приходить опер, а він не опер, - просто якусь зовсім іншу функцію виконує, возить начальника райвідділу, наприклад.

Є також люди, які просто рахуються, отримують зарплату, але ніяких функціональних обов'язків не здійснюють. Вони приходять на атестацію, тому що ми їх викликаємо", - підкреслив Сініцин.

Будуть проблеми: Нардеп розповів про індексацію пенсій у березні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:40

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...

На Полтавщині чоловік відмовився отримувати повістку і викликав поліцію: Історія отримала продовження

п’ятниця, 22 листопад 2024, 22:40

На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...