6 балів по логіці з 60: Глава атестаційної комісії розчарований загальним рівнем підготовки столичних міліціонерів

Однак низький бал - це ще не вирок під час атестації.

Роман Сініцин, один із засновників волонтерського руху "Народний тил", голова однієї з атестаційних комісій Київської області в інтерв'ю Главкому розповів, що були випадки, коли претендент набирав по логіці 6 балів з 60, зазначають Патріоти України.

Сініцин розповів, як відбувається переатестація міліціонерів, які хочуть працювати в Національній поліції.

"Перший етап - вони здають тестування. Тестів два. Один - загальні навички: логіка, математика, щось таке на рівні восьмого класу, не складне, але і не просте. Там 60 питань, за які можна набрати 60 балів.

Другий - тестування професійних навичок. Це вже антикорупційний закон, закон про поліцію, нішові закони: для оперів - оперативно-розшукові, для слідчих - КПК. Там теж можна набрати максимум 60 балів.

У нас були випадки, коли претендент набирав по логіці 6 балів з 60 - навіть за теорією ймовірності, якби він вибирав постійно один і той же варіант або клацав різні, він повинен набрати більше.

Але були і випадки, коли людина проходила погано тестування, але до того перебувала дві доби на чергуванні і не виспалася. Претендент приходить на комісію, ми починаємо спілкуватися, і виявляється, що це нормальний адекватний чоловік - ми його пропускаємо", - розповів Сініцин.

За його словами, низький бал - це ще не вирок.

"Ні, далі вони все одно приходять на атестацію. Низький бал на тестуванні - не завжди показник того, що вони не відповідають критеріям відбору. Вони фактично до нас приходять з тестуванням вже. І далі просто відбувається очна співбесіда.

Сидить 6-8 чоловік, які задають їм різноманітні питання. У складі комісії є копи - нові патрульні поліцейські рівня командирів рот, є співробітники кадрового або центрального апарату МВС - зазвичай переатестовані, є громадськість в кількості 2-3 чоловік - серед них багато журналістів.

У складі нашої комісії, наприклад від громадськості - я як співзасновник "Народного тилу", представник якогось Чорнобильського фонду, але він не ходить, журналіст Ольга Худецька, два копи і переатестований кадровик з апарату МВС", - зазначив Сініцин.

Він уточнив, що через його комісію близько 800 людей проходили атестацію.

"Проходили близько 800, і з них більше третини атестацію не пройшли. Основні критерії, якими ми керуємося, прописані в методичці по атестації: чесність, готовність і відкритість до змін тощо.

Питання стосуються корупційних ризиків, законодавства. Якщо це слідчий, то його дуже серйозно ганяють по КПК. Тому що дуже часто трапляється таке, що приходить за посадою слідчий, а насправді він не слідчий, приходить опер, а він не опер, - просто якусь зовсім іншу функцію виконує, возить начальника райвідділу, наприклад.

Є також люди, які просто рахуються, отримують зарплату, але ніяких функціональних обов'язків не здійснюють. Вони приходять на атестацію, тому що ми їх викликаємо", - підкреслив Сініцин.

У Міноборони готують нові посади для добровольців контракту 18-24: Чого чекати

четвер, 3 квітень 2025, 16:22

До програми річних контрактів 18-24, за якими люди, що не підлягають мобілізації за віком, можуть долучитися до ЗСУ, планують додати нові посади. Вони стосуватимуться піхоти та будуть ризикованими. Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Ла...

"За компанію" із загиблими українцями: УЄФА вшанував пам’ять ексфутболіста збірної Росії, ліквідованого під час "СВО"

четвер, 3 квітень 2025, 15:59

На конгресі УЄФА у Белграді вшанували пам’ять російських футболістів, тренерів та суддів, які померли у 2024 році. Зокрема, серед них опинився і колишній футболіст збірної Росії Олексій Бугаєв, якого ЗСУ ліквідували на війні в Україні. Про це повідомля...