Співробітникам Гарвардського університету вдалося виростити складний штучний мозок. Він складається з трьох незалежних областей, між якими здатні формуватися нейронні зв'язки. У кожної з них є різні за функціями і будовою нейрони, повідомляють Патріоти України з посиланням на «Нескучные новости».
Перш ніж приступити до вирощування аналогу розумового органу, фахівці досліджували білки нервових клітин, а також клітинний метаболізм і властивості електропровідності нейронів. Після цього, вчені простежили за змінами, які зазнають нейрони при створенні зв'язків і "спілкуванні" один з одним. Це було зроблено шляхом культивування нервових клітин одного типу в окремій області, після чого були прибрані обмежувачі областей, котрі перешкоджали утворенню нервових зв'язків. В результаті клітини зазнали значних змін після встановлення контакту з клітинами з інших областей.
Щоб показати, що штучний мозок працездатний, вчені ввели препарат фенисилидину гідрохлорид, який використовується для моделювання симптомів шизофренії. В ході цього досвіду вдалося вивчити ефект дії препарату як на окремі області мозку, так і на їхній взаємозв'язок. Все це говорить про те, що такий штучний мозок є хорошим інструментом для вивчення неврологічних і психіатричних захворювань, в тому числі наркоманії та хвороб, викликаних травмою голови.
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...
На Закарпатті до довічного ув’язнення засудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. «За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатс...