Співробітникам Гарвардського університету вдалося виростити складний штучний мозок. Він складається з трьох незалежних областей, між якими здатні формуватися нейронні зв'язки. У кожної з них є різні за функціями і будовою нейрони, повідомляють Патріоти України з посиланням на «Нескучные новости».
Перш ніж приступити до вирощування аналогу розумового органу, фахівці досліджували білки нервових клітин, а також клітинний метаболізм і властивості електропровідності нейронів. Після цього, вчені простежили за змінами, які зазнають нейрони при створенні зв'язків і "спілкуванні" один з одним. Це було зроблено шляхом культивування нервових клітин одного типу в окремій області, після чого були прибрані обмежувачі областей, котрі перешкоджали утворенню нервових зв'язків. В результаті клітини зазнали значних змін після встановлення контакту з клітинами з інших областей.
Щоб показати, що штучний мозок працездатний, вчені ввели препарат фенисилидину гідрохлорид, який використовується для моделювання симптомів шизофренії. В ході цього досвіду вдалося вивчити ефект дії препарату як на окремі області мозку, так і на їхній взаємозв'язок. Все це говорить про те, що такий штучний мозок є хорошим інструментом для вивчення неврологічних і психіатричних захворювань, в тому числі наркоманії та хвороб, викликаних травмою голови.
Чернігівець Владислав Плис пробув у російському полоні два роки і п’ять місяців. 46-річного чоловіка вдалося звільнити 12 червня. А наступного дня він дізнався про смерть матері. Трагічну історію родини опублікувало видання «Вість», передають Патріоти ...
У Калуському районі Івано-Франківської області чоловік погрожував поліцейському сокирою під час спільного рейду працівників поліції та територіального центру комплектування. У зв'язку з цим інцидентом на Прикарпатті розпочали кримінальне провадження. П...