У Києві тривають суперечки навколо так званого монастиря УПЦ МП поблизу історичної пам'ятки – фундаменту Десятинної церкви. У суботу, 3 лютого, на цьому місці відбулися дві акції – прихожан "монастиря" та прибічників "архітекторів", яких звинувачують у спробі підпалу цієї будівлі. Про це йдеться на сайті каналу 24, передають Патріоти України.
Все розпочалося зі звернення так званої братії монастиря, де зазначається, що "під виглядом мирної акції архітекторів, розкольники і язичники за підтримки радикальних угруповань, підбурювані окремими народними депутатами, готують силове захоплення Десятинного монастиря". Відтак там всіх закликали прийти на молебень "щоб стати на захист Альма Матері Церков Київської Русі – Десятинного храму.
Якщо сьогодні знесуть Десятинний храм, завтра радикали прийдуть у ваші храми". Про це пише "Союз православних журналістів". При цьому що від Десятинної церкви залишився лише фундамент – в УПЦ МП вирішили не згадувати. Як і те, що дозволів на будівництво так званого "монастиря" не було.
При цьому настоятель "монастиря" архімандрит Гедеон (Харон) розповів про звернення братії до президента США та американських державних діячів. Все через те, що він є громадянином США і служив капеланом на кораблі ВМС США в Каліфорнії, за що удостоєний урядових нагород.
О 10:00 годині перші прихожани прийшли до будівлі на молебень. Все розпочалося об 11:00 годині.
Розуміючи, що така подія може мати непередбачувані наслідки, на місце події прибули і правоохоронці. Спочатку – просто патрульні поліцейські.
Згодом – бійці Національної гвардії.
О 12:00 прийшли ті, хто підтримає так званих "архітекторів" – Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня, яких звинувачують у підпалі будівлі "монастиря".
Сказати, кого в цей час було більше – неможливо. "Союз православних журналістів" дає інформацію про 1500 прихожан, і стільки – активістів.
Активісти були з плакатами у підтримку затриманих. І проти УПЦ МП в Україні.
Після цього розпочалися певні сутички між різними сторонами. Однак без фізичного насилля. І носили вони, скоріш, локальний характер.
Активісти закликали усіх прийти у понеділок, 5 лютого о 10:00 на вулицю Солом'янську, 2 до будівлі Апеляційного суду Києва, де розглядатиметься справа "архітекторів".
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...