Бізнес вирішив допомогти реформам української середньої освіти і готувати школярів до майбутнього в цифровій економіці. У двох київських ліцеях стартував пілотний проект "IT-школа Samsung". 35 старшокласників почали вивчати основи програмування на сучасній техніці з актуальними для сьогоднішнього ринку технологіями.Про це пише Новое время, інформують Патріоти України.
"Випускник не вміє застосовувати отримані знання в житті. Він як фарширована риба, розумієте? Ніби риба, але не плаває", - визнає проблеми вітчизняної освіти один з директорів українських шкіл. Велику кількість дискусій і проектів за останні роки присвятили саме середній освіті, як і її реформі.
Основний їхній висновок — система застаріла і давно потребує змін. В першу чергу тих, які відповідають духу технологічної епохи, визнають як ініціативні батьки, так і чиновники.
Міністерство освіти України запропонувало обговорити концепцію "Нової школи". На думку авторів проекту, школу потрібно пристосувати під потреби так званих "мілленіалів". Так називають людей, народжених уже в незалежній Україні, для яких інтернет і цифрові пристрої стали невід'ємною частиною життя.
Автори ідей "Нової школи" впевнені, що освіта повинна повернутися в авангард суспільних змін і відповідати орієнтирам нового покоління. Зокрема, того, що межі між роботою, навчанням, відпочинком і розвагами розмилися.
В аналізі Світового економічного форуму "Майбутнє професій" говориться, що розвиток серед іншого штучного інтелекту і цифрових технологій призведе до скорочення п'яти мільйонів робочих місць. Однак ці ж фактори створять мільйони нових робочих місць, які вимагають іншого рівня знань. В основному, припускають експерти, вакансії будуть доступні в областях, що вимагають програмістських навичок.
Українська "Нова школа" також планує відповісти на цей виклик. У числі ключових навичок потенційного випускника проект називає "інформаційну грамотність, основи програмування та алгоритмічне мислення". Зацікавлений в цьому і бізнес, який прагне виховувати утворене і вміле покоління.
З цією амбітною метою Samsung Electronics Україна відкрила в двох школах Києва спеціальні комп'ютерні класи. З 10 листопада школярі, які пройшли відбір, почали вивчати програмування в Русанівському і природничо-науковому ліцеї №145. Компанія ж повністю укомплектувала класи технікою і розробила план навчання.
Програма проекту "IT-школа Samsung2 пропонується на один навчальний рік. У неї входять шість модулів - основи програмування на мові Java і C, об'єктно-орієнтоване програмування на мові Java під Android, основи інформаційної безпеки, введення в системи управління базами даних на прикладі SQLite, а також введення в World Wide Web.
Квиток в цифровий світ
"Учні отримають практичні навички щодо створення додатків для мобільних платформ в цілому і операційної системи Android зокрема. У ролі викладачів виступають практикуючі фахівці - співробітники українського центру розробок і досліджень Samsung", - розповіла голова відділу корпоративного маркетингу компанії Людмила Притула.
Проект став пілотною освітньою ініціативою Samsung. Компанія має намір «випробувати» його на території України в 2016-2017 навчальному році. Після успішної перевірки техногігант має намір продовжити його і розширити на інші міста України. Навчання програмуванню безкоштовне, викладачі роблять ставку на неформальну освіту.
Таким чином, впевнені в Samsung, працьовиті і мотивовані школярі відкриють для себе світ програмування та отримають навички для реалізації власних проектів. "Квиток в цифровий світ" розрахований на учнів 7-11 класів.
Завершуючи курс, учні "IT-школа Samsung" готують індивідуальну "дипломну роботу". Для цього вони самостійно розробляють і створюють власний мобільний додаток для платформи Android. Таке завдання відповідає ідеям "мілленіалів" - поєднувати навчання, розваги і наполегливу працю. Сам проект готує українських школярів до економіки майбутнього, де знання будуть грати одну з головних ролей.
За новими правилами бригади екстреної медичної допомоги доставлятимуть пацієнтів з інфарктами, інсультами та іншими критичними станами до профільних медичних закладів, передають Патріоти України. Як повідомили на сайті МОЗ, з січня 2025 року бригади шв...
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...