Черговий будівельний скандал: Навколо музею Пирогово у Києві можуть вирости багатоповерхівки

Музейники запевняють: поля навколо Музею охороняються державою з 2005 року. Але, незважаючи на це, минулого року Київрада затвердила інший план, яким на цьому місці передбачено будівництво житлового кварталу.

Музей в Пирогово. Ілюстрація:www.youtube.com

Замість пшеничних полів – багатоповерхівки. Навколо відомого Музею народної архітектури і побуту в Пирогово на околиці Києва, незабаром може з'явитися новий житловий квартал. Про це пише Сегодня, передають Патріоти України.

Сьогодні навколо музею – поле. Втім, незабаром тут може вирости новий житловий квартал. "Це наша охоронна зона і, практично, така забудова руйнує історико-культурне середовище навколо музею", – скаржиться Ігор Паньків, заступник директора з наукової та культурно-просвітницької роботи Національного Музею народної архітектури і побуту в Пирогово.

Він згадує: раніше ці поля засівали пшеницею. "Коли людина заходила – то вже бачила класичний сільський пейзаж – з лівого боку ліс, з правого боку пшениця. І вона уже була готова морально побачити, яким чином жили люди раніше", – говорить Ігор Паньків.

Музейники запевняють: поля навколо Музею охороняються державою з 2005 року. Але, незважаючи на це, минулого року Київрада затвердила інший план, яким на цьому місці передбачено будівництво багатоповерхівок. Проти виступили співробітники музею і громадськість.

"Жодна влада не змогла забудувати територію навколо музею – ні радянська влада, ні за яких попередніх президентів України. Треба в цьому ставити крапку і надійно захищати охоронні зони музею", – говорить Михайло Погребецький, громадський активіст.

Доля 10 гектарів, які хочуть віддати під забудову, мала вирішитися на минулій сесії Київради. Втім, депутати зняли питання з порядку денного. Щоб ще раз перевірити: чи дійсно це охоронна зона.

"У детальному плані території висновки з міністерства культури: з охороною спадщини вказана земельна ділянка не підпадає під охоронні землі парку Пирогово. За детальним планом території – там не буде висотне будівництво в 9 поверхів", – говорить Олександр Міщенко, голова постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Музейники ж не здаються. І якщо Київрада таки дозволить будівництво, – обіцяють оскаржити це рішення в суді.

"Якщо ти читав Толстого-Достоєвского, то ти є культурною людиною": Українка, яка працює в західних вишах, розповіла правду про ставлення до російської культури за кордоном

субота, 19 липень 2025, 13:30

Міф про «велику російську культуру», яка відображає «загадкову російську душу», досі живий у країнах Заходу і зруйнувати його, скоріше за все, не вдасться. Про це розповіла головна наукова співробітниця Інституту літератури імені Шевченка НАН України Т...

Може бути найдавнішим у Європі: Науковці виявили в Албанії сліди доісторичного поселення на озері

субота, 19 липень 2025, 12:42

В Орхидському озері в Албанії науковці виявили залишки доісторичного людського поселення, що могло бути організованою громадою, яка займалася мисливством та землеробством. Вчені вважають, що це поселення найдавніше з озерних у Європі - його створили бл...