Якщо рішення Окружного суду Амстердама про повернення Україні скіфського золота вступить в силу, воно буде викрадено у кримських музеїв. Про це заявив міністр культури Росії Володимир Мединський агентству ТАСС, інформують Патріоти України.
Він назвав відповідне рішення "глибоко заангажованим і юридично безглуздим". За словами Мединського, на скіфське золото мають право тільки музейники окупованого Криму, які "знайшли його, відреставрували, вивчили і ввели в музейні фонди" півострова.
Міністр додав, що таке рішення суду Амстердама негативно вплине на розвиток культурних контактів з Нідерландами всіх держав, які турбуються про збереження своїх музейних фондів. Він зазначив, що на місці керівництва Лувра "три рази подумав би, чи варто щось привозити в Амстердам на виставку".
Як відомо, експонати кримських музеїв в 2014 році були передані Нідерландам для виставки "Крим - золотий острів у Чорному морі" (так зване скіфське золото). Виставка проходила з 6 лютого по 28 травня 2014 року, але в березні в Криму пройшов незаконний референдум, і Росія анексувала півострів. Після цього свої права на експонати заявили і Київ, і підконтрольна Москві "влада" Криму.
У вересні 2014 року в Україну повернулися 19 експонатів виставки - та частина колекції, яка до виставки зберігалася в Музеї історичних коштовностей, інша частина (565 експонатів) залишилася в Нідерландах.
У січні 2015 року в Амстердамі почалися слухання у справі про повернення колекції скіфського золота.
14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення повернути Україні скіфське золото. Вердикт винесено на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності повинні бути повернуті суверенній державі, яка надала їх для тимчасової експозиції. В даному випадку це - Україна. Суд зобов'язав українську сторону виплатити розташованому в Амстердамі Музею Аллард Пірсона за зберігання артефактів €111 тис.
У Міністерстві юстиції України очікують, що золото скіфів повернеться в Україну до кінця 2017 року.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...