"Дасть жару навіть досвідченим": Історія першої в Україні жінки-рятувальника (відео)

Після того, як школяркою витягнула людину з пожежі, Анастасія зрозуміла, що рятувати людей – її покликання.

Анастасія КлочкоАнастасія Клочко – перша в Україні рятувальниця, яка виїжджає на пожежі. Журналісти провели з нею день і дізналися, що саме спонукало Настю обрати таку професію, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.

Раніше жінка працювала диспетчером у другій пожежно-рятувальній частині у Черкасах. Та це була не та професія, про яку вона мріяла з дитинства.

Після того, як школяркою витягнула людину з пожежі, Анастасія зрозуміла, що рятувати людей – її покликання. Тож для цього вона навіть здобула відповідну освіту.

Та відразу працювати на омріяній посаді Анастасія не могла. Згідно зі старими інструкціями, які залишилися в українському законодавстві, обіймати посади в Збройних силах та рятувальній службі жінкам не дозволяли.

Проте у 2018 році жінок нарешті зрівняли у правах із чоловіками й у цій сфері. Зараз Анастасія працює у тій же частині в Черкасах, та тепер з легкістю розгортає 10-кілограмові пожежні рукави, виламує двері та навіть вміє користуватися пристроями для різання металу.

"Посада рятувальника потребує великих фізичних навантажень. Подивившись на те, як працює Настя, я впевнено можу сказати, що й жінки справляються з такою роботою досить добре", – прокоментував Юрій Пустовойт, командир рятувального відділення, в якому працює жінка.

Спочатку співробітники не поставились до колеги-жінки серйозно, та вже після першого виїзду зрозуміли, що новопризначена рятувальниця дасть жару навіть досвідченим.

А ще Анастасія взяла участь у міжнародному челенджі, щоб підтримати маленьку британку, яка заявила, що хотіла б бути хлопчиком, аби працювати пожежником. Рятувальниці зі всього світу опублікували свої світлини у соцмережах для того, щоб довести 4-річній Есмі, що вони існують.

Черкаські рятувальниці долучилися до міжнародного флешмобу

Анастасія Клочко хоче довести своїм прикладом – на шляху до мрії перепон немає.

У Росії заарештували чоловіка, який зіграв на піаніно гімн України на набережній (відео)

субота, 21 травень 2022, 12:30

Суд російського міста Тюмень заарештував на 14 діб бізнесмена Володимира Фофанова. Декількома днями раніше він зіграв на місцевій набережній гімн України на фортепіано. Про це повідомляє проєкт "ОВД-Інфо". Там зазначили, що чоловіка визнали винним у сп...

У Маріуполі окупанти розпочали подачу води, непридатної для пиття - це загрожує спалахом холери чи чуми

субота, 21 травень 2022, 12:20

Російські окупанти у Маріуполі розпочали подачу води, але вона непридатна для пиття. Місто опинилося на межі епідемії холери чи чуми. Люди позбавлені доступу до питної води, криниць та джерел мало і зараз вони катастрофічно забруднюються. Про це в ефір...