Автори нового дослідження розробили методику з використанням Q-вуглецю, яка допомагає їм отримувати штучні алмази без витратних технологій, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Фази - це різні форми одного і того ж матеріалу. Наприклад, графіт є однією з твердих фаз вуглецю; алмаз - другою. Є ще аморфний вуглець - елементарний вуглець, який, на відміну від графіту або алмазу, не має регулярної, добре визначеної кристалічної структури.
А недавно дослідники з Університету штату Північна Кароліна створили третю тверду фазу вуглецю, Q-вуглець. За словами вчених, єдине місце, де він може бути знайдений в природному вигляді - це, можливо, ядро деяких планет.
Q-вуглець має деякі незвичайні характеристики. Наприклад, на відміну від інших фаз вуглецю, він є феромагнітним. Крім того, Q-вуглець складніший, ніж алмаз, і світиться при впливі навіть низьких рівнів енергії. А готовність цієї речовини звільняти електрони робить його дуже перспективним матеріалом для розробки нових поколінь електронних дисплеїв.
Q-вуглець також може бути використаний для створення різних монокристалічних алмазних об'єктів.
Як повідомляють автори дослідження в «Журналі прикладної фізики», їх розробка також вельми перспективна для застосування в інноваційних медичних технологіях.
За пів року в Україні народилися 86 795 дітей, і померли 249 002 людини. Наразі на одного малюка припадає 3 померлих, й ця ситуація незмінна протягом останніх 5 років. Найбільше народжують у столиці, а найчастіше помирають на Дніпропетровщині, передают...
За приблизними оцінками, понад 300 мільйонів людей у світі страждають на дальтонізм. У більшості випадків це означає, що людина не розрізняє певні відтінки кольорів або має труднощі з визначенням яскравості. У рідкісних випадках дальтонізм виявляється ...