Доступно кожному: Супрун розповіла, як позбавитися болю у спині

Глава МОЗ повідомила, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 80% дорослого населення мають особистий досвід болю в спині.
Уляна Супрун. Фото: соцмережі.

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, що потрібно робити, щоб запобігти болям у спині. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.

"У будь-якій незрозумілій ситуації - рухайтеся", - закликає Супрун. За її словами, фізичні вправи вкрай важливі і якби вони були пігулками, то лікарі б їх прописували кожному. Особливо, якщо це стосується болю в спині. Глава МОЗ повідомила, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 80% дорослого населення мають особистий досвід болю в спині. "Якщо це ваш випадок, то хороша новина - скоріше за все біль має механічний характер. Це означає, що значно полегшити ситуацію вам допоможуть прості фізичні вправи", - радить Уляна.

Вона попросили лікаря-нейрохірурга Вадима Ілляшенка надати рекомендації, як можна зарадити, якщо маєте біль у спині. Супрун відзначає, що ці поради не замінять повноцінних консультацій з лікарем, проте дозволять краще розуміти свій стан та зменшити відчуття болю і дискомфорту. Перед тим як перейти до рекомендацій, потрібно визначити, чи має біль механічний характер.

Для цього треба дати відповідь на 4 запитання: 1. Чи зменшується відчуття болю після відпочинку? Якщо так - ваш біль швидше за все має механічний характер. 2. Чи залежить ваш біль від певних положень і рухів, наприклад, посилюється в положенні сидячі або при нахилі вперед/назад? Якщо так - ваш біль швидше за все має механічний характер. 3. Чи можете ви знайти положення, в якому ваш біль зменшується або взагалі проходить? Якщо так - ваш біль швидше за все має механічний характер. 4. Чи наявні у вас такі симптоми, як підвищення температури, втрата ваги, біль у суглобах (колінних, суглобах кисті рук, тазостегновому суглобі), відчуття скутості у спині вранці, яка триває більш ніж 30 хв після початку активності, погане загальне самопочуття? Якщо у вас механічний біль, цих симптомів ви відчувати не повинні.

"Якщо ж все так, то ви можете визначити тип болю і підібрати до нього прості вправи, які допоможуть швидко поліпшити самопочуття. Якщо ні - невідкладно зверніться до лікаря", - говорить виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я. Супрун наголосила - ці вправи не панацея. Лікар обов'язково потрібен. Проте це корисна опція для тих, хто має один із таких типів болю. "Якщо ж вас поки не болить спина - виконуйте всі ці вправи також! Це чудова профілактика", - підсумувала вона.

Уже з жовтня: Чоловіки в Україні більше не зможуть "сховатися" від ТЦК

середа, 27 вересень 2023, 7:41

В Україні з жовтня 2023 року почне працювати електронний реєстр військовозобов'язаних. Це нововведення покликане спростити облік і контроль за призовниками, резервістами та військовозобов'язаними. Про це йдеться в законопроєкті №10062, передають Патріо...

З 1 жовтня водіям в Україні загрожують додаткові штрафи: За що покарають

середа, 27 вересень 2023, 7:15

В Україні з 1 жовтня буде введено в дію зимову редакцію Правил дорожнього руху (ПДР) України. Згідно з нею, з 1 жовтня запроваджуються штрафи за невключення фар ближнього світла на заміських дорогах, а також за рух понад 50 км/год на деяких міських дор...