Студенти Ейндховенського технологічного університету розробили перший в світі автомобіль, що розкладається природнім шляхом. Про проект, створений за підтримки компанії TomTom, розповіла Нідерландська телерадіомовна корпорація (NOS), передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Автомобіль отримав назву «Lina». У його конструкції використовується лляне волокно, яке при накладанні один на одного під різними кутами дає структуру, яка не поступається по міцності карбону або алюмінію.
У рух машину приводить електромотор, але характеристики силової установки не повідомляються. Розробники лише уточнили, що новинка пройшла перші ходові випробування, але пересувалася не швидше велосипеда.
Зараз творці чекають можливості отримати дозвіл на випробування «Ліни» на дорогах загального користування. Для цього 8 травня автомобіль має оглянути і перевірити Національна адміністрація організації дорожнього руху (RDW).
Розробники машини вважають, що зробили найбільш екологічний автомобіль в світі. За їх словами, на виробництво деталей з карбону і алюмінію витрачається в шість разів більше енергії, ніж для таких же сталевих елементів. А виготовлення деталей з льону досить просте.
При цьому в Ейндховенському університеті не розраховують, що автовиробники візьмуть на озброєння їх ідею, але сподіваються, що вони хоча б поекспериментують над створенням окремих деталей, наприклад, капота або частин інтер'єру.
Конфлікт стався 11 липня. У соцмережах опублікували відео щодо виникнення конфліктної ситуації громадянами та військовослужбовцями, повідомляють Патріоти України. "Встановлено, що працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки...
На залізниці у Малопольському воєводстві Польщі почались значні затримки через помилку диспетчера – два потяги помилково спрямували назустріч одне одному на ту саму колію. Про це повідомляє RMF24, інформують Патріоти України. Вдень 12 липня в районі ст...