Голландські винахідники створили перший в світі автомобіль, що розкладається природнім шляхом (фото)

В основі елементів конструкції екологічного автомобіля лежить лляне волокно.

У Нідерландах створили перший в світі біорозкладаний автомобіль. Фото: motor.ru.

Студенти Ейндховенського технологічного університету розробили перший в світі автомобіль, що розкладається природнім шляхом. Про проект, створений за підтримки компанії TomTom, розповіла Нідерландська телерадіомовна корпорація (NOS), передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Автомобіль отримав назву «Lina». У його конструкції використовується лляне волокно, яке при накладанні один на одного під різними кутами дає структуру, яка не поступається по міцності карбону або алюмінію.

У рух машину приводить електромотор, але характеристики силової установки не повідомляються. Розробники лише уточнили, що новинка пройшла перші ходові випробування, але пересувалася не швидше велосипеда.

Зараз творці чекають можливості отримати дозвіл на випробування «Ліни» на дорогах загального користування. Для цього 8 травня автомобіль має оглянути і перевірити Національна адміністрація організації дорожнього руху (RDW).

Розробники машини вважають, що зробили найбільш екологічний автомобіль в світі. За їх словами, на виробництво деталей з карбону і алюмінію витрачається в шість разів більше енергії, ніж для таких же сталевих елементів. А виготовлення деталей з льону досить просте.

При цьому в Ейндховенському університеті не розраховують, що автовиробники візьмуть на озброєння їх ідею, але сподіваються, що вони хоча б поекспериментують над створенням окремих деталей, наприклад, капота або частин інтер'єру.

Як виглядає дочка Володимира Кличка, яку боксер виховував без її матері (фотофакти)

вівторок, 21 березень 2023, 5:00

Володимир Кличко багаторазово довів свої спортивні здібності на рингу, проте його особисте життя було невдалим. Протягом тривалого часу він виховував свою 8-річну дочку без матері. . У 2011 році він зустрівся з американською актрисою та моделлю Хайден...

Допомагає уникнути інфарктів та інсультів: Чому варто починати ранок із апельсинового соку

вівторок, 21 березень 2023, 0:30

Апельсин - найпоширеніший цитрусовий фрукт у світі. Але переконливим є не лише смак. Завдяки багатому вітамінно-мінеральному складу апельсини також надзвичайно корисні для здоров'я, пише видання Eat Smarter, передають Патріоти України. Ці цитрусові мі...