Як у Донецьку проходить нічне життя, застілля та "гулянки" терористів, що нажилися на війні

Враховуючи повальну бідність місцевого населення і практично повну відсутність середнього класу, головними завсідниками місцевої індустрії розваг стала нова донецька "еліта".

Кафе "Штальман" у Донецьку. Фото: соцмережі

Застілля у дорогих ресторанах з контрабандними продуктами і російськими зірками та закриті вечірки з піснями про російських десантників — так виглядає нічне життя топових персонажів так званої "ДНР". У донецькому ресторані "Штальман" публіка в основному статусна — чоловіки зі значками депутатів самопроголошеної "ДНР" та інші видатні сепаратисти, йдеться в статті "Нового времени". Про це повідомляють Патріоти України.

Серед них Павло Губарєв, який у 2014 році проголосив себе "народним губернатором" Донецької області, а згодом соратники відтіснили його від важелів управління самопроголошеною "республікою". Тут Губарєв не просто відвідувач, а господар, причому вже півтора року. Обставин зміни власника ніхто не знає, але персонал на умовах анонімності не виключає: перспективний заклад просто віджали. Відтоді Губарєв досить часто використовує ресторан як офіс, проводячи зустрічі. Справи веде його дружина — Катерина, також відома сепаратистка, в минулому так званий "міністр закордонних справ "ДНР".

"Штальман" — не єдиний донецький заклад, що пережив війну. У місті працює близько 300 кафе, ресторанів та нічних клубів — майже стільки ж, скільки й до війни. У період активних боїв більшість закладів закрилися, але в 2016-му вони почали відроджуватися десятками. Причому на будь-який смак — від елітних ресторанів із закордонними делікатесами і закритими вечірками до тематичних кафе у радянському стилі.

Виключенням склали мережеві заклади на кшталт "Мафії" або Mcdonald's, які залишили окуповані території. Поступово Донецьк перетворюється на місто кафе, супермаркетів і перукарень, каже 29-річний Микита, власник одного з ресторанів у центрі Донецька, який попросив не називати його справжнє ім'я. "У людей є "старі" гроші — зароблені до війни, або "нові" — зароблені на війні,— пояснює він.— Але у виробництво вкладати занадто ризиковано, тому сфера обслуговування — найбільш логічний вибір".

Враховуючи повальну бідність місцевого населення і практично повну відсутність середнього класу, головними завсідниками місцевої індустрії розваг стала нова донецька "еліта": військові, представники сепаратистських "влади", люди, які сколотили капітал на війні, і жінки, що шукають собі багатого чоловіка або хоча б тимчасового покровителя.

"Сніг, мокрий сніг, дощ": Синоптикиня дала прогноз на вихідні в Україні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:30

У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...

Виплати сім'ям цивільних, які загинули при захисті України, збільшать: Про яку суму йдеться

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:50

Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...