За словами експерта аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Віталія Кордиша, в липні істотного зростання цін на крупи не буде. "Єдина крупа, через яку зараз можуть виникати побоювання, - гречка", - розповідає він.
Так, урожай гречки в 2016 році склав 128 тис. т (на 24% менше, ніж торік). Це найнижчий показник за всю історію незалежності України, як розповів керівник експертної групи УКАБ Ігор Остапчук. Причин для низького врожаю кілька: площі посіву скоротилися на 7%, а врожайність - на 18%.
Наприклад, якщо торік запаси гречки становили 40 тис. т, то цьогоріч вони скоротилися до 6 тис. тонн. Крім того, за сезон 2014-2015 років вдалося зібрати 167 тис. т гречки, а в 2015-2016 роках - усього 128 тис. тонн.
Ціни на цей продукт знову впадуть лише через кілька місяців - у серпні-вересні. До того ж, як вважає Остапчук, у вересні гречка знову може коштувати 25 грн/кг (зараз близько 30 грн/кілограм).
Що стосується борошна, то в кінці червня спостерігалося незначне зростання цін на неї, однак із надходженням на борошномельні підприємства зерна нового врожаю ця тенденція в короткостроковій перспективі призупиниться, як вважає Кордиш.
"Ціни на зернові в нинішньому сезоні на 40% вищі торішніх показників, тому варто розраховувати на поступове подорожчання борошна протягом сезону", - вважає експерт.
Однак Кордиш прогнозує, що в липні українці зможуть купувати дешеві овочі. За його словами, кінець червня є періодом найвищих цін на ринку овочів, що пов'язано з міжсезонням. Але вже в липні відбувається падіння цін під час масового надходження на ринки продукції нового врожаю.
"Найбільше зниження цін очікується в другій половині липня. За підсумками липня, зниження цін на овочі може скласти до 50%", - вважає він.
Із фруктами ситуація буде дещо інша, оскільки їхні ціни будуть різноспрямованими. Так, ціни на полуницю, черешню та інші ягоди, основний сезон для яких уже закінчується, поступово зростатимуть. Водночас можна розраховувати на зниження цін на яблука й абрикоси.
М'ясна продукція в зазначений період продовжить рости, що пов'язано із сезонним збільшенням попиту і собівартості виробництва. "Упродовж червня ціни на основні категорії м'ясних продуктів виросли на 5-10%. Надалі очікується, що ця тенденція продовжиться. У липні ціни на основні м'ясні продукти в Україні можуть підвищитися ще на 5%", - розповів Кордиш.
Водночас на ринку молока спостерігається незначне зниження цін через сезонне збільшення виробництва. У червні закупівельні ціни на молоко показали зниження на 1-2% залежно від класу. Водночас таке зниження цін не буде відчутним для споживачів, проте подорожчання молочних продуктів у липні також не очікується.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...