У неділю, 23 жовтня, вантажний корабель Cygnus, який був запущений з Землі ракетоносієм з першим ступенем українського виробництва, здійснив успішне стикування із Міжнародною космічною станцією (МКС). Загалом, завдяки ракетним носіям, виготовленим за участю українських підприємств, від 1991 року було здійснено 150 вдалих запусків космічних апаратів у космос.
Наразі було виготовлено 8 ракет-носіїв, завдяки яким запускають у космос супутники та різноманітні КА для дослідження Землі та інших планет: Зеніт-3SLБ, Зеніт-3SL, Зеніт-2, Циклон-2, Циклон-3, Дніпро, Антарес та Вега.
Зокрема, ракета-носій "Зеніт-2" перебуває в експлуатації від 1985 року. Високоавтоматизований стартовий комплекс розміщується на космодромі Байконур. За роки незалежності України було здійснено 20 пусків РН "Зеніт-2".
Проектні роботи зі створення РН "Циклон-2" розпочались 1965-го року. Ракета-носій "Циклон-2" була створена для розв'язування оборонних завдань, пов'язаних із запуском космічних апаратів у космос. Як космічний транспортний засіб, вона входила до системи глобального нагляду і протикосмічної оборони СРСР.
Визнані "обмежено придатними" до військової служби до 4 травня 2024 року громадяни України мають повторно пройти медичний огляд до 4 лютого 2025 року. У разі невиконання цієї вимоги у застосунку "Резерв+" може з'явитися статус "в розшуку". Про це інфор...
Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів: студенти, які не склали іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не зможуть, заявив заступник міністра оборони бригадний гене...