У неділю, 23 жовтня, вантажний корабель Cygnus, який був запущений з Землі ракетоносієм з першим ступенем українського виробництва, здійснив успішне стикування із Міжнародною космічною станцією (МКС). Загалом, завдяки ракетним носіям, виготовленим за участю українських підприємств, від 1991 року було здійснено 150 вдалих запусків космічних апаратів у космос.
Наразі було виготовлено 8 ракет-носіїв, завдяки яким запускають у космос супутники та різноманітні КА для дослідження Землі та інших планет: Зеніт-3SLБ, Зеніт-3SL, Зеніт-2, Циклон-2, Циклон-3, Дніпро, Антарес та Вега.
Зокрема, ракета-носій "Зеніт-2" перебуває в експлуатації від 1985 року. Високоавтоматизований стартовий комплекс розміщується на космодромі Байконур. За роки незалежності України було здійснено 20 пусків РН "Зеніт-2".
Проектні роботи зі створення РН "Циклон-2" розпочались 1965-го року. Ракета-носій "Циклон-2" була створена для розв'язування оборонних завдань, пов'язаних із запуском космічних апаратів у космос. Як космічний транспортний засіб, вона входила до системи глобального нагляду і протикосмічної оборони СРСР.
Перша леді України Олена Зеленська відреагувала на чергову масовану ракетну атаку, опублікувавши у соцмережах фото жінки під завалами будинку в Києві. Його зробили українські фотографи Костянтин і Влада Ліберови. Однак зображення шокувало багатьох і в ...
Єпископ УПЦ МП Никита Сторожук вимагав у викладача Олександра Бродецького покинути територію Миколаївського храму у Чернівцях. Релігієзнавець Бродецький раніше розповідав про продаж книжок з молитвами за Росію. Про це Олександр Бродецький повідомив на ...