Українські чиновники не визнають комерційні відносини з бойовиками, тоді як понад 600 підприємств мають спеціальні дозволи на торгівлю з окупованими територіями Донбасу. Серед власників фірм, які отримали цей привілей від СБУ та Державної фіскальної служби, є бойовики ОРДЛО, колишні депутати Партії регіонів, нинішні народні депутати України та громадяни Росії. Про це йдеться в сюжеті ТСН, інформують Патріоти України.
Здебільшого в ОРДЛО Україна возила ліс-кругляк і будівельні матеріали, а вивозила звідти вугілля та метал. Левова частка фірм – це великі підприємства із замкненим циклом, перереєстровані на контрольованій території. В Україні вони платять зарплату працівникам, а в захоплених терористами районах здійснюють свою господарську діяльність.
"Звичайно, частина наших співробітників знаходиться на неконтрольованій території. Але розрахунки відбуваються всередині країни", - пояснює директор із питань комунікацій НЕК "Укренерго" Михайло Бно-Айріян. У компанії пояснюють: якщо щось ламається в енергосистемі, то запчастини довозять на контрольовану територію. А як вони звідти потрапляють на той бік – ніби й гадки не мають. "Далі співробітники здійснюють своїми силами, своїми резервами переміщення цих товарів і запчастин. Жодних відносин із бойовиками "Укренерго" не здійснює апріорі", - кажуть енергетики.
Колишній голова Донецької області Сергій Тарута запевняє, що бойовики не чіпають підприємства, у яких є спецдозвіл на торгівлю. "Не кришують. Вони просто до цих підприємств не підходять, тому що ці підприємства знаходяться в списку Мінська", - пояснює він. Але з власних джерел ТСН відомо, що за розмитнення товарів на території, яку контролюють сепаратисти, їхня так звана митниця забирає 5% від вартості товару.
Оскільки напряму бойовикам не платять, то знаходять контрагентів, які мають рахунки по обидва боки лінії зіткнення, а "податок" бойовиків закладають у вартість товару – і вже контрагент розраховується з ними на неконтрольованій урядом території.
Ринат Ахметов, який найбільше зацікавлений у торгівлі з ОРДЛО, не відповів на запит журналістів. Так само його проігнорували і топ-менеджери ДТЕК та інші бізнесмени, які мають великі шахти в Донецьку. Іще складніше з маленькими фірмочками, які отримали спецдозволи на торгівлю.
Половина з них зареєстровані за адресами масових реєстрацій підприємств, тобто в них немає навіть власних офісів. "Це можуть бути якісь фірми на один день. Просто якщо вони з коротким строком життя, і вони якимось чином отримують дозволи СБУ", - дивується експерт Андрій Герус. Імена засновників деяких із таких підприємств цікаві – наприклад, повністю збіглися дані керівника київської фірми "Меранті-плюс", що возить у Донецьк ліс, та "прокурора" так званої "ДНР". Однак сам сепаратист наявність бізнесу в Києві заперечує.
Інша цікавинка – фірма "Агрус ЛТД", яка має в засновниках громадянина Російської Федерації. А приватне підприємство "Підшипникзбут" заснували діти колишнього депутата-регіонала Бориса Дейча, який залишився в окупованому Криму.
Тоді як торговий дім "Агрінол" має в засновниках родичів депутата від "Волі Народу" Олександра Пономарьова. За якою процедурою і на яких підставах видавалися ці та інші дозволи – ані в СБУ, ані в ДФС розповісти не захотіли. Інформаційні запити журналістів просто проігноровані.
На фронті загинув Максим Неліпа – український актор, телеведучий, учасник "Дизель шоу", який з початком повномасштабного російського вторгнення став на захист України. Трагічна звістка сколихнула українців, зокрема знаменитостей, які особисто знали вої...
Розвиток штучного інтелекту (ШІ) та автоматизації значно впливає на ринок праці, поступово замінюючи людську працю в ряді професій. Ось список основних професій, які можуть бути замінені роботами в найближчому майбутньому, передають Патріоти України. ...