Кого заберуть в армію в цьому році

Всього в осінній призов армію поповнять 13,9 тисячі строковиків: 7,9 тисячі потраплять в ЗСУ, 5 тисяч - в гвардію, тисячу осіб - в спеціальну службу транспорту

Фото: "Галка"

В Україні до кінця жовтня, як заявляють в Генштабі ЗСУ, демобілізують бійців, яких призвали в рамках шостої хвилі мобілізації. Їх місце займуть контрактники - бо військової мобілізації в цьому році, як зазначають в Генштабі, не буде. Незважаючи на це, в рамках призову на строкову військову службу майже 14 тисяч українців заберуть до армії. Правда, служити в зоні боїв вони не будуть. Як в Україні проходить демобілізація, і кого заберуть до армії в цьому році, повідомляють Патріоти України з посиланням на Сегодня.ua.

Приходити до військкоматів потрібно навіть без повісток

Військової мобілізації в цьому році не буде, повідомив ще кілька тижнів тому заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Володимир Талалай. До кінця жовтня із зони боїв повернуться військові, яких призвали в рамках шостої хвилі часткову мобілізацію.

У той же час призов на строкову службу ніхто не відміняв. З початку цього місяця і до кінця листопада в армію забирають юнаків віком від 20 до 27 років, однак ніхто з них в зону боїв не потрапить. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію, але на добровільній основі.

Всього в осінній призов армію поповнять 13,9 тисячі строковиків: 7,9 тисячі потраплять в ЗСУ, 5 тисяч - в гвардію, тисячу осіб - в спеціальну службу транспорту. "Це рішення Кабінету Міністрів забезпечить своєчасне виконання заходів, пов'язаних з підготовкою та проведенням призову громадян України на строкову військову службу в жовтні - листопаді 2016 го.

Перші партії призовників вже відправляють до військових частин. Так, кілька днів тому військову форму отримали 30 молодих харків'ян. Всього з Харківської області призвуть 1100 осіб. У Міністерстві оборони відзначають: повістки по всій країні отримали тисячі чоловік. При цьому в військкоматах чекають навіть тих, кому порядку поки не прислали.

"Якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом президента", - йдеться в повідомленні прес-служби Міноборони. Так, всі українці у віці від 20 до 27 років повинні були з'явитися у військкомати до 10 жовтня.

Нагадаємо, солдати служать в армії 18 місяців, молоді люди з вищою освітою - 12 місяців. У цьому році Рада змінила правила призову на службу в армію. Так, з лютого цього року президент своїм указом може сам визначати терміни призову на строкову службу. Як говориться в пояснювальній записці до документа, це дозволить "адекватно реагувати на військово-політичні виклики".

Хто має право на відстрочення від служби:

- Тим, хто має непрацездатну матір або батька або іншого родича.

- Має дитину віком до трьох років

- Самостійно виховує дитину (без матері)

- Має двох і більше дітей

- Має вагітну дружину або дружину-інваліда

- Є сиротою

- Має тимчасові проблеми зі здоров'ям

- Якщо брат служить в цей же час в армії

- Молодше 21 років і при цьому отримує освіту за денною формою

- Вчителям (на весь період роботи за фахом)

- Медикам (на весь період роботи за фахом)

- Священикам (на весь період роботи за фахом)

- Поліцейським (на весь період роботи за фахом)

- Підозрюваним у кримінальних злочинах

Хто може отримати звільнення від призову в армію:

- Непридатні за станом здоров'я

- Молоді люди старше 27 років

- Отримали військове звання на військових кафедрах у ВНЗ

Замість демобілізованих - контрактники

"Всі військовослужбовці 6-ї хвилі мобілізації плануються бути звільненими до кінця жовтня", - написав на своїй сторінці в соцмережі начальник Генштабу Віктор Муженко.

Першими, як зазначає Муженко, за рішенням командирів будуть звільнятися кращі військовослужбовці та ті, у кого складні сімейні обставини. "Всіх необхідно розрахувати у військовій частині. Фінансових ресурсів для цього достатньо", - написав він, додавши, що з тих військових частин, які плануються найближчим часом до виконання завдань в зоні військової операції на ротаційній основі, військовослужбовці 6-ї хвилі мобілізації повинні залучатися.

Відповідно до закону про військову службу, демобілізації підлягають військовослужбовці, які відслужили один рік без десяти днів. Однак, військовослужбовцям доводиться залишатися в зоні боїв доти, поки президент не підпише наказ про демобілізацію. Кожна наступна хвиля мобілізованих заміняла попередню. Останню, шосту хвилю, замінять контрактники. З самого початку року українців залучають на контрактну службу високими зарплатами і соцпакетом. Так, зараз стрілець отримує 7 тис. Грн (було близько 2,4 тис. Грн). Ставку командира відділення підняли з 2837 грн до 8,5 тис., Комвзвода - з 3,8 тис. Грн до 9,5 тис. Згідно з опитуваннями, практично кожен четвертий мобілізований боєць виявив бажання залишитися на контактну службу в армії.

"Бажаючих підписати контракт зі Збройними Силами в навчальних центрах ділять на три групи. Ті, хто не має досвіду служби в армії, проходять повний цикл підготовки - близько двох місяців. Ті, що служили в армії, але не були мобілізовані протягом попередніх хвиль, проходять скорочений цикл - до 34 днів. Нарешті кандидати, які були мобілізовані під час попередніх хвиль, повинні пройти кваліфікаційну комісію, за результатами якої можуть бути відразу направлені до військових частин ", - відзначають в прес-службі Генштабу.

Вже до кінця року на фронті залишаться тільки контрактники - всі мобілізовані українці повернуться додому.

Нагадаємо, в 2014-му році пройшли перші три хвилі військової мобілізації. Тоді на службу призвали понад 105 тисяч українців. У 2015-му році, як заявляв міністр оборони Степан Полторак, мобілізували близько 104 тис. Чоловік. Мобілізація проходила 210 днів в три етапи (четверта, п'ята і шоста хвилі).

Як розповів спікер Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов, всього з 2014-го року призвали 210 тисяч українців. Частина з них вже повернулися додому.

Йдеться про мільярди гривень: Лобіст розповів, скільки розраховує зібрати на бронюванні за гроші від мобілізації

неділя, 16 червень 2024, 7:22

Так зване економічне бронювання для багатих від мобілізації не лише просто можливе, воно потрібно Україні, переконують ті, хто має чималі статки і не бажає проливати кров за Батьківщину. Хоча тот же спікер ВР Стефанчука неодноразово заявляв, що ніде у ...

В Україні кардинально перерахують ціни на цигарки: Ось скільки коштуватиме пачка

неділя, 16 червень 2024, 7:15

В Україні в першому читанні ухвалили законопроєкт №11090, який призведе до значного підвищення цін на цигарки. Після першого етапу підвищення акцизів, який може статися вже 2024-го, пачка цигарок середньої цінової категорії може подорожчати з 87,14 до ...