Приходити до військкоматів потрібно навіть без повісток
Військової мобілізації в цьому році не буде, повідомив ще кілька тижнів тому заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Володимир Талалай. До кінця жовтня із зони боїв повернуться військові, яких призвали в рамках шостої хвилі часткову мобілізацію.
У той же час призов на строкову службу ніхто не відміняв. З початку цього місяця і до кінця листопада в армію забирають юнаків віком від 20 до 27 років, однак ніхто з них в зону боїв не потрапить. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію, але на добровільній основі.
Всього в осінній призов армію поповнять 13,9 тисячі строковиків: 7,9 тисячі потраплять в ЗСУ, 5 тисяч - в гвардію, тисячу осіб - в спеціальну службу транспорту. "Це рішення Кабінету Міністрів забезпечить своєчасне виконання заходів, пов'язаних з підготовкою та проведенням призову громадян України на строкову військову службу в жовтні - листопаді 2016 го.
Перші партії призовників вже відправляють до військових частин. Так, кілька днів тому військову форму отримали 30 молодих харків'ян. Всього з Харківської області призвуть 1100 осіб. У Міністерстві оборони відзначають: повістки по всій країні отримали тисячі чоловік. При цьому в військкоматах чекають навіть тих, кому порядку поки не прислали.
"Якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом президента", - йдеться в повідомленні прес-служби Міноборони. Так, всі українці у віці від 20 до 27 років повинні були з'явитися у військкомати до 10 жовтня.
Нагадаємо, солдати служать в армії 18 місяців, молоді люди з вищою освітою - 12 місяців. У цьому році Рада змінила правила призову на службу в армію. Так, з лютого цього року президент своїм указом може сам визначати терміни призову на строкову службу. Як говориться в пояснювальній записці до документа, це дозволить "адекватно реагувати на військово-політичні виклики".
Хто має право на відстрочення від служби:
- Тим, хто має непрацездатну матір або батька або іншого родича.
- Має дитину віком до трьох років
- Самостійно виховує дитину (без матері)
- Має двох і більше дітей
- Має вагітну дружину або дружину-інваліда
- Є сиротою
- Має тимчасові проблеми зі здоров'ям
- Якщо брат служить в цей же час в армії
- Молодше 21 років і при цьому отримує освіту за денною формою
- Вчителям (на весь період роботи за фахом)
- Медикам (на весь період роботи за фахом)
- Священикам (на весь період роботи за фахом)
- Поліцейським (на весь період роботи за фахом)
- Підозрюваним у кримінальних злочинах
Хто може отримати звільнення від призову в армію:
- Непридатні за станом здоров'я
- Молоді люди старше 27 років
- Отримали військове звання на військових кафедрах у ВНЗ
Замість демобілізованих - контрактники
"Всі військовослужбовці 6-ї хвилі мобілізації плануються бути звільненими до кінця жовтня", - написав на своїй сторінці в соцмережі начальник Генштабу Віктор Муженко.
Першими, як зазначає Муженко, за рішенням командирів будуть звільнятися кращі військовослужбовці та ті, у кого складні сімейні обставини. "Всіх необхідно розрахувати у військовій частині. Фінансових ресурсів для цього достатньо", - написав він, додавши, що з тих військових частин, які плануються найближчим часом до виконання завдань в зоні військової операції на ротаційній основі, військовослужбовці 6-ї хвилі мобілізації повинні залучатися.
Відповідно до закону про військову службу, демобілізації підлягають військовослужбовці, які відслужили один рік без десяти днів. Однак, військовослужбовцям доводиться залишатися в зоні боїв доти, поки президент не підпише наказ про демобілізацію. Кожна наступна хвиля мобілізованих заміняла попередню. Останню, шосту хвилю, замінять контрактники. З самого початку року українців залучають на контрактну службу високими зарплатами і соцпакетом. Так, зараз стрілець отримує 7 тис. Грн (було близько 2,4 тис. Грн). Ставку командира відділення підняли з 2837 грн до 8,5 тис., Комвзвода - з 3,8 тис. Грн до 9,5 тис. Згідно з опитуваннями, практично кожен четвертий мобілізований боєць виявив бажання залишитися на контактну службу в армії.
"Бажаючих підписати контракт зі Збройними Силами в навчальних центрах ділять на три групи. Ті, хто не має досвіду служби в армії, проходять повний цикл підготовки - близько двох місяців. Ті, що служили в армії, але не були мобілізовані протягом попередніх хвиль, проходять скорочений цикл - до 34 днів. Нарешті кандидати, які були мобілізовані під час попередніх хвиль, повинні пройти кваліфікаційну комісію, за результатами якої можуть бути відразу направлені до військових частин ", - відзначають в прес-службі Генштабу.
Вже до кінця року на фронті залишаться тільки контрактники - всі мобілізовані українці повернуться додому.
Нагадаємо, в 2014-му році пройшли перші три хвилі військової мобілізації. Тоді на службу призвали понад 105 тисяч українців. У 2015-му році, як заявляв міністр оборони Степан Полторак, мобілізували близько 104 тис. Чоловік. Мобілізація проходила 210 днів в три етапи (четверта, п'ята і шоста хвилі).
Як розповів спікер Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов, всього з 2014-го року призвали 210 тисяч українців. Частина з них вже повернулися додому.
Український тенісист Ерік Ваншельбойм потрапив у неприємний інцидент. 23-річний спортсмен у парі з Денисом Євсєєвим з Казахстану мав зіграти у чвертьфіналі турніру ATP Challenger Tour у Монтемарі, повідомляють Патріоти України. Однак хлопець не зміг вз...
Журналістка Яніна Соколова розповіла деталі конфлікту з ексміністром економіки, президентом Київської школи економіки (KSE) Тимофієм Миловановим. Він, за її словами, поширює неправдиву інформацію та не виконав обіцяного фінансування благодійного проєкт...