Віджиматися від підлоги, піднімати важкі гирі та гантелі, плавати у басейні, грати в теніс — усе це для Олександра Бабченка, розвідника із позивним «Бабай», який втратив на фронті ногу, не є проблема. На протезі чоловіку вдається працювати провідним інженером, виховувати дітей, брати участь у різноманітних проектах, займатися спортом, допомагати учасникам АТО і зустрічатися з побратимами. Нещодавно він взяв участь у змаганні «Сила нації», де вкотре довів, що він мужній воїн
Під час спілкування з Олександром одразу виникає запитання, де чоловік, що два дні перебував у комі, пережив клінічну смерть і дивом викараскався, бере стільки сил і наснаги. Він відповідає, що найкращим реабілітологом для нього є оточення і сім’я.
Під час мобілізації потрапив до розвідувальної роти 92-ї окремої механізованої бригади. У нього не було думок, що «загребли», хоч і розумів: буде непросто.
— За місяць навчання дізнався більше, ніж за два роки строкової. А головне — за цей, здавалося, короткий час рота дійсно стала злагодженим організмом, в якому ми розуміли один одного з півслова. Служити потрапив у Щастя Луганської області. Було чимало складних моментів, які навряд чи колись забудуться. Страшно бачити смерть. Та мені ж не 15 років, розумів, що на мене чекає, — розповідає «Бабай».
6 вересня 2014 року Олександру потрібно було вивести бійців з поля бою. Почався сильний мінометний обстріл. Міна вибухнула за п’ять метрів від Бабченка, й уся сила удару припала саме на нього. Всі довкола кричали: «Тікай!» А як, коли ноги перебиті?
— Відповзати довелось на ліктях. Мінометний обстріл тривав, але хлопці повернулися за мною. У момент небезпеки людина — справжня. Завжди видно, хто є хто. Пам’ятаю, як мене затягнули на БТР, потім я знепритомнів. Я точно знав, що хлопці допоможуть, перев’яжуть, не покинуть, — згадує воїн.
З коми чоловік вийшов у Харкові. Тоді йому повідомили про клінічну смерть і ампутацію ноги. Та навіть у такий непростий період Олександр не опускав рук, до того ж отримував потужну підтримку від рідних. Йому пощастило. Практично відразу після виготовлення протезу він потрапив до Австрії в школу ходи.
— Там ми протягом місяця вчились ходити, присідати, щоб швидше повернутись до звичного життя. У школі навчили азів. Самостійно я такого результату досягнув би десь за рік. Далі почав щоденно працювати над собою, — розповідає Бабченко.
Олександру часто кажуть, що він змінився. Та чоловік запевняє, що він — такий, як і був.
— Повернувся на роботу, залишився оптимістом. Головне — вірити в себе.
Опубліковано: Ирина Солнцева
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
У Києві в одному з нічних клубів відвідувачі розважалися під російськомовну музику. Відео опублікував Телеграм-канал "Київ оперативний", передають Патріоти України. "Норм вечірки у Києві під час війни. Ще й під к**апський музон. Молодці, Фіфті. Хто там...
Ведучий, блогер і шоумен Анатолій Анатоліч на сторінці в Instagram висловився про мовне питання. У своєму пості ведучий зазначив, що українську мову потрібно захищати, і він не хоче, щоб його діти розмовляли російською, передають Патріоти України. «Я в...