Так званий Яблучний спас, яким в народі звикли називати свято Преображення Господня, давно пора перейменувати. Про це розповів священослужитель, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко, передають Патріоти України.
За його словами, існує відразу ряд причин для перейменування свята. "Для цього є декілька причин: богословська, календарна, кліматична і, напевно, навіть споживацька. А тепер по порядку.
По-перше, це свято не на честь яблук. Його значення відкриває слово "спас" – це свято на честь Спасителя. Протягом серпня ми маємо три Спаси, і Яблуневий є другим із них. Це свято Преображення Господнього, і з богословської, церковної точки зору ніякого зв’язку між Спасом і яблуками, між Христом і яблуками немає", - каже Коваленко.
Зв'язок свята з яблуками виник через те, що в Греції, звідки на наші землі і прийшло християнство, до цього дня дозрівав виноград, який використовували в тому числі для богослужінь і причасть. "На жаль, тоді в наших широтах виноград не дозрівав, бо не ріс. Зате якраз на той час у нас достигали яблука, тому виникла традиція приносити цього дня яблука з першого врожаю. Але клімат змінився – сьогодні яблука в нас достигають набагато раніше Спасу, і зібрані на цей час плоди – далеко не перші. Більше того – ми вже маємо виноград, який тут росте й дозріває. Тому якщо вже й називати це свято якимось фруктовим чином, то хай буде Фруктовий Спас. Можливо, нам варто теж подякувати Богові за ті фрукти й дари, які він нам дає", - розповідає священик.
Посеред полів в американському Канзасі розташований найрозкішніший і найвражаючіший ядерний бункер, який коли-небудь бачив світ, під назвою Survival Condo ("Квартира для виживання"), переобладнаний із шахти міжконтинентальної балістичної ракети Atlas. ...
Місто Мейкон у штаті Джорджія зустріне Новий 2025 рік із небувалим розмахом: опівночі 31 грудня влада підірве 16-поверховий готель, що стоїть пусткою, передають Патріоти України з посиланням на AP. Цей план був затверджений комісією округу Мейкон-Бібб ...