Клітини людини складають лише 43% загальної кількості клітин тіла. Решта – мікроскопічні колоністи. Це змушує замислитися щодо того, що значить бути людиною, і є передумовою іноваційних методів лікування, повідомляють Патріоти України з посиланням на BBC.
Незалежно від того, наскільки ретельно людина миється, практично все її тіло вкрите мікроскопічними істотами, серед яких бактерії, віруси, грибки, археї.
Найбільша концентрація цього мікроскопічного життя знаходиться в темних глибинах наших кишок.
"Ви більше міброба, ніж людина, – каже професор із Каліфорнійського університету у Сан-Дієго Роб Найт.
Якщо врахувати всі клітини, то людських серед них лише 43%".
Професор-мікробіолог із Каліфорнійського технологічного інституту Саркіс Мазьманьян переконаний, що людиною нас робить "комбінація нашої ДНК з ДНК нашого кишкового мікроба".
Мікробіом грає невбияку роль у травленні, імунній системі, захищають від хвороб та виробляють життєво важливі вітаміни.
"Ми знаходимо способи, щоб ці крихітні істоти повністю трансформували наше здоров'я так, як ми ніколи собі цього не уявляли раніше", – розповідає Роб Найт.
Це – новий спосіб мислення про мікробний світ, адже раніше наші зусилля були спрямовані на боротьбу з ним.
Антибіотики та вакцини були зброєю проти віспи, мікобактерії туберкульозу або стафілококу і врятували багато людей. Але вчені переконані, що ця боротьба завдала непоправної шкоди і "хорошим бактеріям".
За останні 50 років учені провели величезну роботу щодо усунення інфекційних хвороб. Але разом з тим помітили значне зростання аутоімунних захворювань та алергії.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...