Так, кілька днів раніше ЗМІ почали розганяти новину, що нібито на харківському заводі ЗЗБК-15 був мітинг. За легендою, сотні доведених до відчаю робітників з гаслами "Діти голодують!" вимагали негайно відновити економічні зв'язки з Росією. Новину про "мітинг" (у ній були присутні й відео) опублікували півтора десятка українських, десятка три сепаратистських і півсотні російських сайтів, включаючи найбільш відвідувані. Причому текст збігався до букви.
Харківські журналісти швидко викрили цей фейк. Керівництво підприємства заявило, що ніякого мітингу на заводі не було, зйомки проводилися не на території підприємства і ніхто з учасників постановки не є співробітником ЗЗБК-15.
В "Інформаційному опорі" проаналізували відеозапис і здивувалися, наскільки яскраво провалилося вкидання фейкової новини.
"По-перше, в ролику не згадується назва заводу, його замінюють фрази типу "наш завод". По-друге, учасники масовки тримали гасло "Відродимо машинобудування", що не дуже доречно для "працівників ЖБК". І парк верстатів, який миготів у ролику, більше підходить цеху машинобудівному заводу. По-третє, фронтмен "мітингу", волаючи до влади, для чогось заглиблювався у специфіку сертифікації продукції у Європі. Цікаво, що, на його думку, повинен сертифікувати ЖБК в Італії та Німеччині - плити або панелі забору, які немає економічного сенсу везти за межі області? До речі, саме тому згадуване в "новинах" підприємство не постачає продукцію у Росію", - написав Тимчук.
Він не виключає, що напартачили укладачі новини, які вписали в текст ЗЗБК, замість, наприклад, ЗМЗ.
"Або домовилися з якимось заводом, але він в останній момент відмовився. У результаті вийшов кумедний ляп, який злив всю задумку в унітаз", - стверджує нардеп.
За словами Тимчука, Кремль і його поплічники в Україні щосили намагаються зобразити масштабні протести в ключових містах півдня і сходу. Харкові та Запоріжжі вони приділяють особливу увагу, тому що ці регіони дійсно мають тісні зав'язки на російському ринку (навіть зараз експорт з цих регіонів до Росії становить 27-28% від загального обсягу, а до війни становив близько половини).
Харківський журналіст Павло Федосенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook більш детально проаналізував фейк про "мітинг":
У заповіднику Рай-Харбор в Англії місцеві жителі після шторму знайшли на березі невідому істоту, вигляд якої викликав суперечливі емоції. Про це пише What's The Jam, передають Патріоти України. . Після публікації відео з істотою користувачі соцмереж н...
Колишній міністр економіки України, президент Київської школи економіки (KSE) Тимофій Милованов розповів про конфліктну ситуацію, що виникла з журналісткою Яніною Соколовою через ненадання гранту. Ексміністр в соцмережах також оприлюднив скриншоти пере...