Куріння впливає на ДНК ще 30 років після того, як людина кидає згубну звичку, і може порушити функції генів. Такі результати досліджень отримали вчені Гарвардської медичної школи і Національного інституту гігієни навколишнього середовища в США, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Вони виявили, що куріння впливає на більш ніж 7 тис. генів (це третина всіх відомих), проаналізувавши зразки крові майже 16 000 учасників.
Більшість генів повернулися до первісного стану через п'ять років після відмови від куріння і досягли таких же функції, як у некурящих людей. Але деякі мутації залишилися навіть через 30 років. В основному зміни були пов'язані з серцево-судинними захворюваннями і деякими видами раку.
Хоча трагедія сталася не в Українських Карпатах. Однак недалеко від нашого кордону. З Польщі, Словаччини та Румунії надходить все більше повідомлень про ведмежу небезпеку. У Польщі неподалік Бещадського національного парку, що поряд кордону зі Словаччи...
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...