Несподівано: Названа можлива причина отруєння дітей у Черкасах

За підсумками досліджень, не було виявлено зміни по жодному з показників, за винятком наявності свинцю в грунті.

Отруєння дітей у школі в Черкасах. Фото: Кореспондент.

Причиною масового отруєння дітей і дорослих під час шкільної лінійки в Черкасах може бути розлив нафтопродуктів в сусідній військовій частині, передають Патріоти України.

Як допустив в інтерв'ю "РБК-Україна" гендиректор "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я" Володимир Курпіта, після того, як в місті підвищилася температура повітря, речовини почали випаровуватися. В результаті ці пари викликали пошкодження органів дихання у дітей.

За його словами, на місці НП були досліджені вода, повітря, грунт і продукти харчування. "Наші методики дозволяють визначити тільки вісім-десять самих часто поширених шкідливих речовин - феноли, формальдегіди, двоокис азоту і т.д. По інших можливих причин отруєння, а їх більше десяти тисяч, ми не робимо досліджень. У нас немає для цього методології" , - заявив експерт.

Курпіта зазначив, що за підсумками досліджень не було виявлено зміни ні по одному з показників, за винятком наявності свинцю в грунті. "Але парадоксальність ситуації в тому, що ми не можемо стверджувати, що рівень свинцю в ґрунті перевищує допустиму норму, оскільки ці норми були скасовані в 2014 році. Якщо порівняти виявлений нами показник наявності свинцю в грунті в черкаській школі з нормами 2014 року, то його рівень перевищує допустимі в два рази. Сам свинець може викликати отруєння, якщо він потрапить в організм. Але якщо він знаходиться в грунті, то невідомо, яким чином він міг потрапити в тіло людини", - пояснив він.

Представник МОЗ допустив, що свинець міг потрапити в ґрунт через діяльність військових. "Свинець застосовується в добавках для нафтопродуктів. Як ми припускаємо, в сусідній військовій частині перед лінійкою міг статися розлив нафтопродуктів, які після того, як в місті підвищилася температура повітря, почали випаровуватися. В результаті ці пари викликали інгаляційне ураження у дітей. Але це припущення. Остаточно відповідь на це питання повинні дати органи слідства. Ми їм передали всі наявні результати досліджень", - розповів Курпіта.

Небезпечний трюк довелось виконувати тричі: Каскадер встановив незвичайний світовий рекорд на вантажівці (відео)

середа, 4 жовтень 2023, 6:15

В Італії 43-річний каскадер Марко Давіде Джионі встановив незвичайний світовий рекорд Гіннеса. Водій проїхав на двох колесах вантажівки через вузьку щілину. Відео опублікували на YouTube-каналі Guinness World Records. Каскадеру знадобилося кілька спроб...

Одна з найбільших загадок Сонячної системи: Чому супутник Нептуна Тритон має таку дивну природу і чому науковці сподіваються віднайти там прояви життя (фото)

середа, 4 жовтень 2023, 5:58

Нептун має 14 супутників, одні з них обертаються навколо планети дуже близько і мають правильні орбіти, а інші — далі і мають не кругові, а витягнуті та ретроградні орбіти. Серед них вирізняється найбільший супутник Нептуна — Тритон, який досі приховує...