Несподівано: Страта шиїтського проповідника може підняти нафту до $ 200 за барель

Конфлікт між арабськими країнами посилюється.

Протести в Ірані. Фото: epochtimes.ru

Різке рішення Саудівської Аравії обезголовити шиїтського проповідника відзначило точку неповернення у жорстокому конфлікті між сунітами і шиїтами, яке охопило увесь регіон, повідомляють Патріоти України, посилаючись на Нескучные новости.

Як пише британське видання The Telegraph, страта шейха Німра за, по суті, мирний політичний протест може розпалити вогонь повстання серед шиїтів, які становлять 15% населення країни і компактно проживають на території величезних нафтових родовищ у Східній провінції. У рідному місті шейха, Катіф, в понеділок пройшли бурхливі протести, в ході яких щонайменше один учасник був застрелений поліцією.

Алі аль-Ахмед, директор Інституту у справах Перської затоки у Вашингтоні, сказав, що Катіф є серцем Саудівської нафтової промисловості, так званим "центральним вокзалом", на якому перетинаються 12 трубопроводів, що постачають величезні нафтові термінали в Рас-Таннуре і Дахрані.

Ці трубопроводи розташовані поблизу великих міст і доріг, що значно ускладнює їх оборону.

Велика частина 10 млн барелів нафти, що видобуваються в Саудівській Аравії щодня, проходить через цей шиїтський регіон, що зараз кипить від люті. Хоча зараз світові запаси сирої нафти знаходяться на рекордно високому рівні, вільних потужностей для її видобутку за межами Саудівської Аравії немає. Порушення поставок більш, ніж на декілька днів, може призвести до різкого стрибка цін на нафту, можливо, навіть до $200 за барель або ще більше, що спровокує світову економічну кризу. Аль-Ахмед вважає, що масові страти привели в рух фатальний ланцюг подій, який тепер ніхто не може контролювати.

"Це, швидше за все, викличе криваву громадянську війну, яка буде палати доти, поки саудівська монархія не перестає існувати. Цей ураган насильства не пошкодує нікого і нічого, в тому числі і дорогоцінну нафтову інфраструктуру", - заявив він.

Бахрейн і Судан і вже пішли за прикладом Саудівської Аравії, розірвавши дипломатичні відносини з Іраном, а Об'єднані Арабські Емірати відкликали свого посла. Лінії хворобливого розриву на Близькому Сході, що здригалися чотирма війнами, вже ясно видно.

Іран і Саудівська Аравія розривали дипломатичні відносини і раніше, з 1989 по 1992 рік, але тоді була інша епоха, коли США перебували на піку своєї військової могутності, і готові були застосовувати її без довгих роздумів. Тоді не було і громадянських воєн в Сирії та Ємені. Сьогодні Королівство стало набагато вразливіше, страждаючи від падіння цін на нафту і скорочення соцвиплат, складніше затикати роти інакомислячим в останні десятиліття.

У Саудівській Аравії є грізний апарат безпеки, що складається і 30 тисяч бійців і зайнятий охороною нафтової інфраструктури. Але вона схильна до ризику проникнення терористичних груп різного толку - один терорист-смертник, спійманий при спробі підриву трубопроводу в 2006 році, виявився близьким родичем глави ваххабітської релігійної поліції.

Абсолютно незалежно від шиїтського питання, згідно з оцінками, близько 6 тисяч громадян країни були завербовані Аль-Каїдою, а ще як мінімум 3 тисячі воювали в лавах ІДІЛ, яка вважає королівську сім'ю Саудівської Аравії "відступниками-узурпаторами" і веде свою власну терористичну війну проти династії. Осередки Аль-Каїди, заарештовані в 2007 році, планували захопити цивільні літаки і обрушити їх на нафтову інфраструктуру в Рас-Таннуре.

У Ірану теж є технічні засоби, здатні завдати величезної шкоди інфраструктурі Саудівської Аравії. Джеймс Вулсі, колишній глава Центрального розвідувального управління США, сказав, що мусульманська республіка розробила електромагнітну (ЕМВ) зброю, що не виявляється звичайними радіолокаційними системами і здатна знищувати електромережі.

Її можна доставляти за допомогою супутників на низькій орбіті, або просто за допомогою метеозондів, випущених з вантажних суден. "Якщо такий пристрій спрацює на висоті 30 км в атмосфері над країною, він може знищити всю національну електромережу", сказав Вулсі в інтерв'ю.

Генерал Кіт Александер, колишній начальник Агентства національної безпеки США, називає Іран однією з п'яти найпотужніших сил у світовому кіберпросторі, що він продемонстрував у серпні 2012 року, напавши на мережі Саудівської державної нафтової компанії Aramco. Хакери знищили більшу частину корпоративної переписки та документації, залишивши зображення палаючого американського прапора в якості своєї візитної картки.

Серйозний напад на Саудівську Аравію був би для Ірану небезпечним гамбітом, який покладе кінець його зближенню з Заходом і надіям на скасування санкцій.Тим не менш, таку можливість не можна виключати. У Іранської революційної гвардії є потужні фракції, які скористаються будь-якою можливістю для саботажу ядерного договору, а Саудівська Аравія нещодавно дала їм ідеальні привід для цього.


Готуйтеся до аномалій! В Україну йде різке потепління до +20 - прогноз синоптика

субота, 18 січень 2025, 22:55

У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...