Пропозиції почали надсилати ще до отримання диплома: Історія українця із Дніпра, який закінчив Гарвард (фото)

У Гарварді викладачами працюють топ-менеджери, директори таких компаній, як Amazon, Twitter, Red Bull, NASA, Lego, T-Mobile, а також політики та олімпійські чемпіони.

Хлопець із Дніпра закінчив Гарвард. Фото: соцмережі.

Валерій Сьянов з Дніпра після закінчення вишу два роки працював в Україні, а у 2010 році емігрував до Америки. Маючи спеціальність міжнародного журналіста, хлопець вирішив перекваліфікуватися і гризти граніт науки у сфері менеджменту. Він закінчив курси при Іллінойському університеті, але на цьому не зупинився і вступив до Гарварду, який закінчив цього року. Про те, в чому перевага дистанційного навчання, які відомі люди зустрілися на його шляху і чому не варто користуватися шпаргалками - в його ексклюзивній розповіді, яку Патріоти України пропонують вам прочитати.

Вибір навчального закладу

Здобувши вищу освіту в ДНУ ім. Олеся Гончара, можу сказати, що освіта в Україні дуже пристойна. Хоча було б непогано розвинути напрямок підвищення кваліфікації та післядипломної освіти. Адже навчання - це процес постійний і не можна просто дипломуватися і залишатися в тренді на роки наперед. Необхідно отримувати правильні знання з правильних джерел.

Відразу по приїзді у Штати я зрозумів це і закінчив курси менеджменту в Іллінойському університеті. Треба було розвиватися далі, і у 2016 році я вступив до Гарварду. Цей вищий навчальний заклад номер один у світі, так що вибір був нескладний. Дуже сильна програма з маркетингу і, найголовніше, у Гарварді пропонують можливість віртуального навчання. Це було важливо для мене, бо університет знаходиться у Бостоні, а я живу у Чикаго.

Тривалість і вартість навчання

Це все індивідуально і залежить від багатьох факторів: програми, кількості класів протягом семестру, які береш одночасно, чи живеш ти в кампусі, твоїх успіхів в навчанні або їхньої відсутності, купуєш ти книги чи орендуєш їх (вартість одного підручника могла іноді перевищувати 500$), зайнятості на роботі... Розбіжність у тривалості навчання - 2-4 роки. У вартості - від $14,000 до $55,000.

Гризти граніт науки

Процес віртуального навчання є найзручнішим і найпродуктивнішим, оскільки необов'язково перебувати на території кампусу, щоб відвідувати лекції. Ти можеш їхати в електричці, автобусі, таксі або бути вдома і слухати лекцію, і так само в комфортному для тебе місці складати іспити.

Використовуються одні з кращих програм і додатків для лекцій і тестування, які дозволяють максимально продуктивно пройти навчання. Наприклад, під час лекції я міг одночасно бачити всіх учнів, викладача і слайди з лекційними матеріалами, робити анотації або дописи, листуватися зі студентами.

Кожен професор мав свій стиль навчання і використання цих технологій, але завжди було загальне правило - активна участь у навчальному процесі обов'язкова! Необхідно було брати участь у дискусіях, обговореннях, а також у групових проектах.

Викладацький склад

Професори Гарварду є не просто викладачами, а й висококваліфікованими професіоналами у своїх сферах діяльності. Наприклад, професор, яка вела курс брендингу, свого часу обіймала посаду віце-президента в компанії National Geographic. Професор міжнародного маркетингу очолював різні маркетингові проекти в таких компаніях, як Airbus і Unilever. Ці люди мають неймовірну кількість знань і досвіду, якими із задоволенням діляться під час лекцій.

Користь навчання виявляється не тільки в технічних і професійних навичках, а й у спілкуванні з людьми, яких я зустрічав. Це топ-менеджери, директори таких компаній, як Amazon, Twitter, Red Bull, NASA, Lego, T-Mobile, а також політики та олімпійські чемпіони. Можливість просто мати з ними контакт зрештою стає дуже важливою.

Перевірка знань

На окрему увагу заслуговує процес тестування, який, мабуть, був суворіший, ніж у звичному класі. У більшості випадків використовувався сервіс Proctorio, який відстежує рух твоїх очей і голови через камеру комп'ютера і сторонні звуки і шум через вбудований мікрофон. Так що, шпаргалки та підказки втрачають свою цінність. Не зустрічав жодної людини, яка примудрилася обдурити цю систему.

Затребуваність

У моїй організації знали про те, що я навчаюся. Після закінченню привітав навіть CEO компанії. Статистика Гарварда каже, що у 60% випадків після випуску з університету на тебе чекає підвищення або нова робота. Рекрутери посилали мені пропозиції ще до закінчення навчання. Ну і ще цікава статистика: Гарвардський університет посідає перше місце в країні за кількістю мільярдерів серед випускників. Тепер залишилося перевірити!

Джерело: Обозреватель

Довбик зізнався, чому не святкує голи за Рому

субота, 18 січень 2025, 14:59

Український нападник Роми Артем Довбик, який відзначився голом у матчі чемпіонату Італії з Дженоа (3:1), проявляє стримані емоції після результативних ударів. Форвард збірної України заявив, що не повністю задоволений грою, яку демонструє та продовжує ...

ДМС у Харкові не приймає та "загадково посміхається": Відомий японський волонтер ризикує залишитись без посвідки на проживання в Україні

субота, 18 січень 2025, 14:21

Волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, заявив, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України. За його словами, все через те, що він не може потрапити на прийом до територіального ор...