Пропозиції почали надсилати ще до отримання диплома: Історія українця із Дніпра, який закінчив Гарвард (фото)

У Гарварді викладачами працюють топ-менеджери, директори таких компаній, як Amazon, Twitter, Red Bull, NASA, Lego, T-Mobile, а також політики та олімпійські чемпіони.

Хлопець із Дніпра закінчив Гарвард. Фото: соцмережі.

Валерій Сьянов з Дніпра після закінчення вишу два роки працював в Україні, а у 2010 році емігрував до Америки. Маючи спеціальність міжнародного журналіста, хлопець вирішив перекваліфікуватися і гризти граніт науки у сфері менеджменту. Він закінчив курси при Іллінойському університеті, але на цьому не зупинився і вступив до Гарварду, який закінчив цього року. Про те, в чому перевага дистанційного навчання, які відомі люди зустрілися на його шляху і чому не варто користуватися шпаргалками - в його ексклюзивній розповіді, яку Патріоти України пропонують вам прочитати.

Вибір навчального закладу

Здобувши вищу освіту в ДНУ ім. Олеся Гончара, можу сказати, що освіта в Україні дуже пристойна. Хоча було б непогано розвинути напрямок підвищення кваліфікації та післядипломної освіти. Адже навчання - це процес постійний і не можна просто дипломуватися і залишатися в тренді на роки наперед. Необхідно отримувати правильні знання з правильних джерел.

Відразу по приїзді у Штати я зрозумів це і закінчив курси менеджменту в Іллінойському університеті. Треба було розвиватися далі, і у 2016 році я вступив до Гарварду. Цей вищий навчальний заклад номер один у світі, так що вибір був нескладний. Дуже сильна програма з маркетингу і, найголовніше, у Гарварді пропонують можливість віртуального навчання. Це було важливо для мене, бо університет знаходиться у Бостоні, а я живу у Чикаго.

Тривалість і вартість навчання

Це все індивідуально і залежить від багатьох факторів: програми, кількості класів протягом семестру, які береш одночасно, чи живеш ти в кампусі, твоїх успіхів в навчанні або їхньої відсутності, купуєш ти книги чи орендуєш їх (вартість одного підручника могла іноді перевищувати 500$), зайнятості на роботі... Розбіжність у тривалості навчання - 2-4 роки. У вартості - від $14,000 до $55,000.

Гризти граніт науки

Процес віртуального навчання є найзручнішим і найпродуктивнішим, оскільки необов'язково перебувати на території кампусу, щоб відвідувати лекції. Ти можеш їхати в електричці, автобусі, таксі або бути вдома і слухати лекцію, і так само в комфортному для тебе місці складати іспити.

Використовуються одні з кращих програм і додатків для лекцій і тестування, які дозволяють максимально продуктивно пройти навчання. Наприклад, під час лекції я міг одночасно бачити всіх учнів, викладача і слайди з лекційними матеріалами, робити анотації або дописи, листуватися зі студентами.

Кожен професор мав свій стиль навчання і використання цих технологій, але завжди було загальне правило - активна участь у навчальному процесі обов'язкова! Необхідно було брати участь у дискусіях, обговореннях, а також у групових проектах.

Викладацький склад

Професори Гарварду є не просто викладачами, а й висококваліфікованими професіоналами у своїх сферах діяльності. Наприклад, професор, яка вела курс брендингу, свого часу обіймала посаду віце-президента в компанії National Geographic. Професор міжнародного маркетингу очолював різні маркетингові проекти в таких компаніях, як Airbus і Unilever. Ці люди мають неймовірну кількість знань і досвіду, якими із задоволенням діляться під час лекцій.

Користь навчання виявляється не тільки в технічних і професійних навичках, а й у спілкуванні з людьми, яких я зустрічав. Це топ-менеджери, директори таких компаній, як Amazon, Twitter, Red Bull, NASA, Lego, T-Mobile, а також політики та олімпійські чемпіони. Можливість просто мати з ними контакт зрештою стає дуже важливою.

Перевірка знань

На окрему увагу заслуговує процес тестування, який, мабуть, був суворіший, ніж у звичному класі. У більшості випадків використовувався сервіс Proctorio, який відстежує рух твоїх очей і голови через камеру комп'ютера і сторонні звуки і шум через вбудований мікрофон. Так що, шпаргалки та підказки втрачають свою цінність. Не зустрічав жодної людини, яка примудрилася обдурити цю систему.

Затребуваність

У моїй організації знали про те, що я навчаюся. Після закінченню привітав навіть CEO компанії. Статистика Гарварда каже, що у 60% випадків після випуску з університету на тебе чекає підвищення або нова робота. Рекрутери посилали мені пропозиції ще до закінчення навчання. Ну і ще цікава статистика: Гарвардський університет посідає перше місце в країні за кількістю мільярдерів серед випускників. Тепер залишилося перевірити!

Джерело: Обозреватель

Під час чергування на посту: У Львівському університеті внутрішніх справ застрелився 18-річний курсант

понеділок, 20 березень 2023, 15:59

Трагедія сталася у Львівському державному університеті внутрішніх справ у неділю, 19 березня. У виші застрелився 18-річний курсант. На офіційному сайті університету висловили співчуття через смерть студента другого курсу. Вказано, що розпочато службове...

У Гуляйполі цивільний вкрав автомат та влаштував стрілянину - один воїн загинув, багато поранених

понеділок, 20 березень 2023, 15:44

У місті Гуляйполе Запорізької області нетверезий цивільний чоловік вдарив військового, вкрав у нього автомат та влаштував хаотичну стрілянину. На місці трагедії загинув військовий. Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на поліцію та міського голо...