Революційний армійський закон: Жінок у ЗСУ зрівняли у правах із чоловіками

Нові норми, що забезпечують рівність чоловіків і жінок, включають прийняття за контрактом і призов на військову службу.

Жінок в ЗСУ зрівняли у правах із чоловіками. Фото: соцмережі.

Закон № 2523-VIII про рівні права жінок і чоловіків на військовій службі в Збройних Силах України та інших військових формуваннях опублікували в офіційному парламентському виданні 10 днів тому, передають Патріоти України.

Це означає, що відповідний документ вступив в силу. Зазначимо, що до цього в Статуті внутрішньої служби значилося, що військовослужбовці-жінки, як правило, не призначаються до складу добового наряду. Офіційно опублікований закон встановлює нові правила, згідно з якими «військовослужбовці до складу добового наряду призначаються з дотриманням законодавства з питань охорони материнства і дитинства».

Таке формулювання пояснюється дотриманням ст. 24 Конституції, згідно з якою рівність прав жінок і чоловіків забезпечується, зокрема, зі створенням умов, що дозволяють поєднувати працю з материнством, а також з наданням оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям.

Тепер в законі про військову службу з’явилася норма, згідно з якою жінки можуть виконувати військові обов’язки на рівних засадах з чоловіками. Але це не стосується випадків, передбачених законодавством про охорону материнства і дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі.

Нові норми, що забезпечують рівність чоловіків і жінок, включають прийняття за контрактом і призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військових обов’язків в запасі і дотримання правил військового обліку.

З закону зникла згадка про обмеження віку служби для жінок тільки до 40 років – як за призовом, так і за контрактом. Замість цього, як і чоловікам, дозволяється служити до граничного віку перебування на військовій службі (а це до 45 років для рядових і сержантів і до 60 років для військовослужбовців вищого офіцерського складу).

До прийняття документа, жінок зараховували в запас другого розряду без урахування присвоєних їм військових звань, внаслідок чого всіх жінок переводили у відставку в одному віці. Крім того, граничний вік перебування жінок в запасі – 50 років, а чоловіків – 65 років. Тому жінки були позбавлені можливості отримувати нові військові звання, а в подальшому – отримувати потенційно більш високу пенсію. Закон прибирає відповідні обмеження для жінок. За новими правилами від проходження зборів звільняються не всі жінки, як раніше, а тільки вагітні.

"Не терпіла зухвальства і зайвого пафосу": На фронті загинула військовослужбовиця та журналістка Алла Пушкарчук

п’ятниця, 26 квітень 2024, 7:22

Дівчина пішла на війну ще у 2014-му, залишила світ мистецтва, навчання в університеті Карпенка-Карого і омріяну кар'єру театрознавиці. . За словами Крапивенка, коли Пушкарчук взяли в команду "Тижня", вона зросла від новинаря до повноцінної культурно...

В боях з російськими окупантами загинув головний сержант бригади "Хартія", орденоносець Олександр Ющенко

п’ятниця, 26 квітень 2024, 7:14

Під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Долинське Дніпропетровської області загинув головний сержант 13-ї бригади Національної гвардії України "Хартія" Олександр Ющенко, повідомляє пресслужба бригади. Пряма мова мера: "Штаб-сержа...